Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

The Freeborn Brothers wystąpią przed Steve 'N' Seagulls na dwóch koncertach w Polsce

2017-11-22

Na koncerty Steve 'N' Seagulls zapraszamy 15 grudnia do krakowskiego klubu Kwadrat oraz dzień później 16 grudnia do wrocławskiego klubu Firlej. Muzycy przyjadą do naszego kraju promować swój najnowszy album "Brothers In Farms" na którym znalazły się między innymi własne interpretacje "Aces High" (Iron Maiden), "Sad But True" (Metallica) czy też "November Rain" (Guns N' Roses).

W roli supportu zaprezentuje się The Freeborn Brothers. Grupa wydała do tej pory cztery płyty: "Two Men Orchestra" (2013), "Gypsy Hobo Trash Grass" (2014), "Theatro Ridiculous" (2016) oraz "Instant Magic" (2017). Wśród imprez, które odwiedzili w ponad 14 krajach, można odnaleźć m.in.: Mighty Sounds, Czad Festival czy  Muddy Roots Festival.

STEVE 'N' SEAGULLS (Finlandia) country, bluegrass:

Nie wiemy, czy ich muzykę lubi Steven Seagal, który był inspiracją dla nazwy, ale na pewno Steve 'N' Seagulls lubią miliony słuchaczy na całym świecie. Powstała w 2011 roku fińska załoga potrafi bowiem błyskawicznie wywołać uśmiech na twarzy swoimi niesamowitymi coverami hardrockowych i metalowych, a nawet hiphopowych klasyków. Już patrząc na ich zdjęcie, można śmiać się do rozpuku. Wyglądają bowiem jak farmerzy, którzy dopiero co wyszli w obory albo wrócili z polowania. Ale na instrumentach Steve'N'Seagulls grać country potrafią i wyobraźnię mają nielichą. Dzięki temu takie covery, jak "Thundestruck" AC/DC, "Aces High" Iron Maiden czy "Sabotage" Beastie Boys na długo zapadają w pamięć. Do Polski Finowie przyjadą promować wydany w 2016 roku kapitalny zestaw przeróbek pod nazwą "Brothers In Farms". Na nim interpretacje między innymi kawałków Guns N' Roses, AC/DC, Megadeth, Metalliki czy Nirvany.

Sprawdź, jeśli lubisz: country, artystów, którzy nagrywają ciekawe covery (np. Richard Cheese, Nouvelle Vague, Hayseed Dixie)…

THE FREEBORN BROTHERS (Polska) folk amerykański, folk bałkański, folk cygański, punk rock:

Rzeszowski kwintet The Freeborn Brothers istnieje od 2013 roku. Choć cztery lata to nie tak znowu wiele, w tym czasie zespołowi udało się naprawdę sporo osiągnąć. Najważniejsze jest to, że stworzył swój styl, w którym miesza się eksplodująca punkowa energia oraz elementy muzyki cygańskiej, pochodzącej z amerykańskiego Południa oraz Bałkanów. Nikodem Soszyński (banjo, perkusja, wokal), Mateusz Pleśniak (akordeon, gitara, wokal), Paweł Kuś (kontrabas, gitara basowa, wokal), Arkadiusz Hawro (trąbka) i Krzysztof Rakoczy (puzon) zagrali od momentu powstania koncerty w 14 krajach, w tym trasę po Brazylii. The Freeborn Brothers wzięli również udział w talent show "Must be the Music", w którym do tego stopnia zachwycili Piotra Roguckiego, że ten zabrał rzeszowską kapelę na trasę w roli suportu Comy. Do jednych z największych sukcesów zalicza się również koncert w roli supportu Gogol Bordello w warszawskiej Progresji.

Sprawdź, jeśli lubisz: Gogol Bordello, DeVotchka, Dubioza Kolektiv...

Koncert:
Miejsce: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Data: 15 grudnia (piątek) 2017

Bilety:
60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

Koncert:
Miejsce: Wrocław @ Firlej, ul. Grabiszyńska 56
Data: 16 grudnia (sobota) 2017

Bilety:
60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama