Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Tabu mówi Salut

2009-03-13
 Druga płyta pochodzącej z Wodzisławia Śląskiego formacji Tabu – „Salut” to jedenaście pulsujących kompozycji, które z pewnością znajdą uznanie wśród miłośników bujanych dźwięków w Polsce.

Otwarcie trzeba podkreślić, że „Salut” jest jedną z ciekawszych, tegorocznych propozycji wydawniczych w polskim reggae. Nie nudzi, daję do myślenia i bardzo szybko dociera do odbiorcy, zarówno jeżeli chodzi o muzykę, jak i o teksty. Można by się pokusić o stwierdzenie, że „Salut” ma prostą budowę, podobnie jak radzieckie satelity o tej samej nazwie. Ale właśnie taki ma być! Choć prawdopodobnie w samym tytule – Salut, zespół miał na celu powitanie „Tobie przyjacielu mówię Salut”. To jest krążek nagrany z pomysłem. Zresztą nie bez znaczenia zespół kazał czekać na nowe dzieło blisko 3 lata (debiutancki krążek „Jednosłowo” ukazał się w 2006 roku). Oprócz sztampowych instrumentów album ubarwiają chociażby- trąbka, puzon, klarnet czy saksofon.

Warto podkreślić, że Tabu to prawdziwa armia, bowiem zespół tworzy 9 osób. Często jest tak, że ilość nie idzie w parze z jakością. Na szczęście w przypadku Tabu prawie drużyna piłkarska zrobiła swoje. Tym, co robią, są w stanie porwać tłumy. Dodatkowo trzeba podkreślić dobre gościnne występy Bob One i Gieni.

Rafał Karwot w tekstach porusza wiele nurtujących nas spraw. Jak się okazuje, nieoceniona jest w życiu rola przyjaciela, kimkolwiek on jest. Trzeba zaznaczyć, że „Salut” nie jest polskim snem o jamajskich plażach i wszechobecnej sielance. Karwot podkreśla również, że trzeba dziś walczyć o swoje i pewnie stąpać po ziemi. Muzycy nie zapominają również o potrzebie miłości- „złączeni miłością wciąż lecą ku górze. Spleceni radością pofruną jak ptak”.

Polecam tę płytę. Wiele już napisano o polskiej muzyce reggae. Niektórzy już dawno obwieszczali, że bujane dźwięki w Polsce się kończą. Tym czasem Tabu i ich najnowsza propozycja Salut to przykład, że jest dobrze. „Ludzie obudźcie się” śpiewa przecież wokalista pochodzącej ze Śląska kapeli. Łapcie energię i walczcie, muzyka może w tym tylko pomóc!

Radosław Ząb


Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama