Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ruszają eliminacje do międzynarodowego Festiwalu Imagine!

2017-09-22

Festiwal Imagine Poland – pierwsza polska edycja międzynarodowego młodzieżowego konkursu muzycznego – rusza z eliminacjami w poszukiwaniu pasjonatów grania wśród młodych ludzi. Zgłoszenia online zespołów można przesyłać do 8 października poprzez stronę internetową Festiwalu. To wyjątkowa okazja, aby zaprezentować swoją twórczość, ale też poznać realia branży muzycznej. Zwycięzca polskiej edycji będzie mógł reprezentować kraj w Sztokholmie w 2018 roku. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie JM Poland oraz pomysłodawcy akcji Grajmy w szkole.

Festiwal Imagine Poland

Festiwal Imagine Poland uruchomił pierwszy etap eliminacji międzynarodowego przeglądu muzycznego dla osób w wieku 13-21 lat, które w swojej twórczości prezentują dowolny styl muzyczny. Każdy artysta lub zespół może przesłać swoją muzykę poprzez stronę Festiwalu, na której znajduje się także regulamin.

Festiwal Imagine był dotąd obecny w 7 krajach na świecie, w tym roku chcemy dotrzeć z tym wydarzeniem do młodzieży z Polski. Wiemy, że wiele młodych osób tworzy muzykę. Chcemy im dać przestrzeń, w której będą mogli zaprezentować pasję i umiejętności grania szerszej widowni. Ci, którzy swoją muzyką porwą publiczność nad Wisłą, będą reprezentować nasz kraj w Sztokholmie, myślę, że to może być niezapomniana przygoda lub nawet pierwszy poważny krok do budowania profesjonalnej kariery na scenie. – mówi Wojciech Walczak, prezes JM Poland oraz jeden z pomysłodawców akcji Grajmy w szkole.  

Zapowiedź eliminacji: https://www.facebook.com/ImagineFestivalPoland/videos/1511497952262788/
 
Jury Festiwalu wybierze spośród nadesłanych zgłoszeń zespoły do regionalnych przesłuchań, które odbędą się w: Rudzie Śląskiej, Wrocławiu i Warszawie. Kolejny etap to koncert finałowy w stolicy. Zwycięzcy otrzymają możliwość reprezentowania Polski podczas międzynarodowego Imagine Festival w Szwecji.  

W Polsce wydarzenie jest częścią akcji Grajmy w szkole, która inicjuje i wspiera wszelkie działania związane z aktywnym muzykowaniem w szkołach.

Imagine Festival na świecie

The Imagine Festival jest obecny w 8 krajach: Belgii, Brazylii, Chorwacji, Francji, Rumunii, Hiszpanii, Szwecji oraz Polsce. Jest to przedsięwzięcie międzynarodowego stowarzyszenia JM International, wspierane z programu Komisji Europejskiej Kreatywna Europa oraz BELSPO.

*    *    *
Regionalne przesłuchania w Polsce:

11.10.2017 – Ruda Śląska – Miejskie Centrum Kultury
https://www.facebook.com/events/170290950210130
12.10.2017 – Wrocław – Radio Wrocław
https://www.facebook.com/events/118526488802288
14.10.2017 – Warszawa – Służewski Dom Kultury
https://www.facebook.com/events/744816198976365

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama