Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Rozgrzewka przed Ostróda Reggae Festivalem

2014-02-26

W ramach przedfestiwalowej rozgrzewki będziecie mogli wziąć udział Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Oprócz możliwości zobaczenia występów znakomitych zespołów i sound systemów, na imprezach trasy będziecie mogli zakupić karnety na festiwal w najniższych cenach. Na koncertach zagrają:

Dub Pistols (na zdjeciu) - w 2013 podbili Ostródę swoim wysokoenergetycznym show pomiędzy hip-hopem, ska, dubem i reggae polanym klubowym sosem. Potęga brytyjskiej muzyki tanecznej, zdobywcy prestiżowej nagrody „DJ Mag Best Live Act 2011”, powracają by wystąpić w roli headlinera Ostróda Reggae Festival Promo Tour. Usłyszycie klasyki z całego ich dorobku oraz dźwięki niewydanego jeszcze nowego albumu „White Lines”. Ich zaraźliwa mieszanka stylów w ciągu ostatnich 16 lat zdobyła im wielu fanów na całym świecie. Wielokrotnie występowali również w Polsce, budując sobie bardzo silną markę na lokalnym klubowym rynku. W dubowych pistoletach nigdy nie kończy się amunicja!

Mesajah w ostatnim czasie bardzo skutecznie roznieca ogień w Babilonie i głosi prawdę, choćby była brudna i szczera do bólu. Jego ubiegłoroczny album „Brudna prawda” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, przekraczającym granice środowiska reggae. Jego teledyski mają miliony widzów. Koncertuje ze znakomitym zespołem Riddim Bandits i trudno oprzeć się jego urokowi na scenie.

Raggafaya z Koszalina to nazwa szeroko znana głównie dzięki energetycznym koncertom, będących najlepszym miejscem do prezentacji ich wybuchowej mieszanki ska, reggae, hip-hopu, funka i rocka. Ich kariera nabrała rozpędu po pamiętnym zwycięstwie w konkursie podczas Ostróda Reggae Festival 2007.

Joint Venture to pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

Pandadread Sound System - półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu, bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. Pandadread wzywają do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

Singledread to warszawski sound system, którego trzon stanowią byli mieszkańcy Węgorzewa, bracia Malik i MadMajk. Powstali w 2002 roku. Pasjonaci winylowych płyt - kolekcja Malika liczy ok. 8 tysięcy 7″ singli i LP, po które jeździł min. na Jamajkę. MadMajk jako głos soundu charakteryzuje się wieloma stylami nawijania przeplatanymi śpiewanymi refrenami. Jego koncerty to wybuchowa mieszanka ragga, hip-hopu i reggae.

Roots Revival Soundsystem - Ich początki sięgają roku 2006, kiedy po okresie występowania w innych kolektywach Rootskontrolla i Jaszol postanowili połączyć siły. Wkrótce potem zbudowali swój własny system nagłośnieniowy na wzór jamajskich potańcówek i dubowych sesji w UK. Roots Revival to jednak przede wszystkim grupa ludzi pracująca nad szerokim spektrum zadań w imię pasji, jaką jest muzyka roots/dub. Ich nagłośnienie wykorzystane zostanie w trakcie warszawskiej imprezy na trasie.

17.04.2014, 20:00 Wrocław - Alibi

Dub Pistols, Mesajah, Joint Venture Sound System

18.04.2014, 19:00 Warszawa - Proxima

Dub Pistols, Roots Revival Sound System, Joint Venture Sound System, Madmajk & Malik (Singledread)
Nagłośnienie w czterech rogach sali – system klubowy dodatkowo wzmocniony zestawem Roots Revival!

19.04.2014, 20:00 Sopot - Sfinks700

Dub Pistols, Raggafaya, Pandadread Sound System

Bilety na wszystkie imprezy:
35 zł w przedsprzedaży
W dniu koncertu 40 zł

Ilość miejsc ograniczona pojemnością klubów, przedsprzedaż biletów na wszystkie imprezy promo tour:
www.ostrodareggae.com/bilety

W trakcie koncertów do nabycia będą 4 dniowe karnety na Ostróda Reggae Festival 2014 w promocyjnej cenie 110 zł. Każdemu uczestnikowi koncertów ORF Promo Tour 2014 przysługuje prawo do nabycia wyłącznie jednego karnetu w promocyjnej cenie.

Ostróda Reggae Festival 14-17.08.2014
14-ta edycja święta reggae
Czerwone Koszary, Ostróda

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama