Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ranking polskich raperek [WIDEO, AUDIO]

2015-01-20

Świetnie piszą, dobrze produkują, a jeszcze lepiej rapują. Grają na instrumentach, są inteligentne, a przede wszystkim świadome swojego muzycznego talentu. Poznajcie ranking 10 najlepszych raperek w Polsce.

Dobre kilka, a nawet kilkanaście lat temu, fanom rapu w Polsce dane było poznać twórczość Wdowy i Lilu. Obie panie świetnie radzą sobie na polskiej scenie hip hopowej, aż po dziś dzień. Na swoich kontach mają masę płyt, nagranych kawałków, ale i współpracę z czołowymi raperami z naszego kraju. Do tej utalentowanej dwójki dołącza jeszcze osiem, równie zdolnych raperek.

Czytaj też: WdoWa w nowej odsłonie. Klip już w sieci! [WIDEO] >>

Wdowa

To jedna z najpopularniejszych dam polskiego hip-hopu. Tworzy od 2003 roku, wydała kilka krążków, a kilkadziesiąt razy wystąpiła gościnnie w projektach muzyków takich jak Pezet, Tede, DonGuralesko, Łysonżi i Shot. Raperka w swojej twórczości wzoruje się na Aaliyah, Eve E, Total, Deadly Venoms, The Conscious Daughters, Rah Digga, Hurricane G, Ruff Ryders, Missy Elliot, Ginuwine, Foxy Brown, Da Brat, 112. Współpracowała z wytwórnią Alkopoligamia, aktualnie nagrywa dla labelu  PROSTO.


Lilu

Tak jak i Wdowa, jest jedną z pierwszych kobiet w polskim hip-hopie. Lilu rapuje od zawsze. A do tego, nie tylko rapuje, ale i śpiewa. Pisze teksty, potrafi grać na kilku instrumentach i zna podstawy kompozycji. Artystka wyrosła na muzyce hip-hopowej, zarówno za małolata, jak i w czasie tworzenia swojej muzyki. Lubi pogrzebać w innych stylach, chociażby w reggae i r'n'b. Tworzy od ponad 15 lat, wydała dwa legalne krążki i pięć nielegali. Współpracowała z artystami ze środowiska hip hopowego, m.in. Reno, Miuoshem, Dużym Pe, Łoną, ale i East West Rockers i Maleo Reggae Rockers. Nagrywa dla MaxFloRec.

Gonix

Jej pierwszy teledysk "Trudne Słowa (Mała Lady Punk) swoją premierę miał w 2012 roku. Zebrał ponad 300 tysięcy wyświetleń na YouTube. Dzięki temu wideo raperka podpisała kontrakt z wytwórnią Szpadyzor Records. Artystka dołączyła także do projektu "Panny Wyklęte", współpracowała z Mariką, Kasią Kowalską i Halinką Młynkovą. W 2013 roku Gonix wydała debiutancki krążek pt. "Funky Cios, Sexy Głos". Chodzą słuchy, że Gonix nagrywa kolejny materiał z raperką Dore z PareSłow.

Guova

Młoda, utalentowana raperka. Stworzyła 12 oficjalnych kawałków, które ukazały się na debiutanckim, długo grającym krążku pt. "Śmietnik", wydanym 16 lutego 2013 roku, nakładem Fonografiki. Jeden z jej klipów zdobył ponad milion wyświetleń na Youtube.

             

Mona

Pochodzi z Trójmiasta. Płyta jest pełna ekspresji. Rapem zajmuje się od 1997 roku. W 2010 roku wydała krążek pt. "The Mona". Bez wątpienia Mona wniosła zupełnie nowe oblicze na scenę kobiecego rapu w Polsce.

               
Mei

Choć pochodzi z małego miasta, jej kariera w świecie hip hopowym jest naprawdę duża. Kiedy zaczynała tworzyć usłyszała, że nie nadaje się do rapu. Nie poddała się, zaczęła robić postępy, prócz muzyki zajęła się także graffiti i breakdancem. Wydała znany diss pt. "Przykre, ale prawdziwe", który skierowała do rapera Pele.

              
Ania Sool

Jeden z jej najpopularniejszych kawałków to "Łap ten diss". Wiele osób odczytało ten utwór jako lincz m.in. na Lilu, jednak Ania Sool zaprzecza, że skierowała swój tekst do koleżanki po fachu. Piosenka dotyczy raperki o pseudonimie AwersOne. Raperka póki co nie wydała świeżych produkcji.

Zyga

Rocznik 93. Przygodę z rapem rozpoczęła w 2004 roku, a inspiracją do tego był krążek Eminema pt. "Encore". Dwa lata później zainteresowała się polską sceną hip hopową. Swoje pierwsze kawałki nagrała w HRP Studio. W 2009 roku dołączyła do NPG Familii.

                   
Ryfa Ri

Związana z Warszawą, rapem i tańcem. Od wczesnych lat smakowała muzyki, dzięki rodzicom, którzy tworzyli. Choć początkowo to, co lubiła, zamykało się w funku, jazzie, reggae, punku i ska, po znalezieniu zakurzonej kasety z kawałkami De La Soul i L.L.Cool J'a przeszła na rap. Nagrywa dla DillGagu. Jej pierwszy krążek pojawił się na przełomie 2012/2013 roku.

               
Tes

Tes zakochała się w hip hopie w 2001 roku, jednak długi czas była tylko słuchaczem. 5 lat później nagrała swoje pierwsze kawałki. W 2008 roku wydała swoje pierwsze demo pt. "TermoEgzyStencja". Raperka uważa, że rap jest dla niej wszystkim. W ten sposób ucieka od rzeczywistości.

                    
Ewa Wieczorska

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama