Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Proletaryat na Przystanku Woodstock 2015 [WIDEO]

2015-04-24

Po 5 latach milczenia Proletaryat wraca z nową płytą. „Oko za oko” to mocne, rockowe riffy i wyraziste teksty, w których zespół, jak zawsze, komentuje rzeczywistość. Krążek promuje singiel „Nie wyrażam zgody”. Na żywo całą płytę będzie można usłyszeć podczas tegorocznego festiwalu Przystanek Woodstock.

Curly Heads i Molotov na Przystanku Woodstock! [WIDEO] >>

Na nowym krążku Proletaryatu znalazło się 10 kawałków utrzymanych w stylistyce punku, rocka i metalu. Zaletą płyty są charakterystyczne dla grupy z Pabianic, mocne, zaangażowane teksty, w których muzycy komentują rzeczywistość i wyrażają śmiałe opinie. „Oko za oko” dzieli od poprzedniego albumu zatytułowanego „Prawda” aż 5 lat. Zdaniem Tomasza Olejnika, lidera grupy, to dość długa nieobecność na muzycznym rynku. Dzięki niej jednak „Oko za oko” jest płytą przemyślaną i bardzo dobrze brzmiącą.

– Położyliśmy nacisk na wszystkie elementy, które każdy muzyk powinien sobie brać do serca, by uzyskać świetną jakość. Utwory powstawały przez 5 lat we współpracy z naszym nowym gitarzystą Witkiem Daraszkiewiczem, który znalazł się w kompletnie innej bajce muzycznej. Kiedyś grał w Rezerwacie, ale myślę, że to jego doświadczenie z Rezerwatu, czyli myślenie harmoniczne i myślenie melodyczne, w zestawieniu z taką brutalną muzyką, jaką grał Proletaryat do tej pory, dało zupełnie nowy walor estetyczny – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Tomasz Olejnik, lider grupy Proletaryat.


Krążek promuje singiel „Nie wyrażam zgody”, do którego właśnie powstaje teledysk. Zdjęcia zostały nagrane ponad miesiąc temu i wymagały od muzyków sporo czasu i poświęcenia. Zdaniem Tomasza Olejnika efekt pracy będzie jednak wyjątkowy.

– Mieliśmy akurat takiego pecha, że na dworze było wtedy bardzo chłodno, a my byliśmy w podkoszulkach. Kosztowało nas to trochę zdrowia i cierpienia, natomiast wydaje mi się, że teledysk będzie super, w konwencji czarno-białej, z bardzo dynamicznym obrazem, takim, jakim jest również w utwórze – mówi Tomasz Olejnik.Płyta „Oko za oko” ukazała się 13 kwietnia i szybko zdobyła pozytywne recenzje krytyków muzycznych. Równie przychylnie nowy krążek grupy z Pabianic przyjęli fani – zespół musiał czterokrotnie zwiększyć nakład płyt z autografami jego członków. Tomasz Olejnik ma nadzieję, że będzie to oznaką bardzo dobrej sprzedaży krążka. Grupa przygotowuje się także do trasy koncertowej promującej album.

– Trasę promocyjną tej płyty planujemy mniej więcej na wrzesień. Natomiast wszystkich zainteresowanych zapraszam na tegoroczny Woodstock, na festiwal, gdzie mamy potwierdzoną informację, że będziemy grać na małej scenie. I to będzie okazja, żeby zaprezentować po raz pierwszy całą płytę w całości na żywo –  mówi Tomasz Olejnik.

21. edycja festiwalu Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 30.07-1.08 w Kostrzynie nad Odrą. Proletaryat wystąpi na scenie 1 sierpnia o godz. 22.00.

               

Przystanek Woodstock
30 lipca 2015 - 1 sierpnia 2015
Kostrzyn nad Odrą

Agencja Prasowa Newseria.pl

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo

Więcej o zespole

Proletaryat
Proletaryat Data założenia: 1987
Kraj: Polska
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama