Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

"Pop" godny polecenia

2010-04-29

 Niepowtarzalny styl, uwielbiany nie tylko przez nastolatków, lecz i osoby starsze, jest stworzony przez wyobraźnię i barwę głosu artysty. Mozil używając instrumentów, które niejeden człowiek określiłby jako zabawki dziecięce, a także swojego duńsko-polskiego akcentu nagrywa  piosenki, łatwo wpadające w ucho. Warto dodać, że na najnowszym krążku wyjątkowego muzyka takowych nie brakuje. „Album Pop” Czesława Śpiewa ukazał się 12 kwietnia.

Kup książkę>>

Poprzednia płyta – „Debiut” zdobyła wiele nagród, a także tą najważniejszą, czyli podwójną platynę. Najnowsze wydawnictwo to zgranie sztuki i kiczu. Orkiestrę symfoniczną połączono z akordeonem, co dało bardzo ciekawą mieszankę. Fenomenalny efekt podczas produkcji albumu POP powstał dzięki pracy wielu ludzi. Przy nagraniach Czesław współpracował m.in. z Karen Duelund Mortensen, Lindą Edsjö, Marie Louise Von Büllow Jesperem Andersen i Michałem Jurkiewiczem. Nie zabrakło również znakomitych gości, bez których wydawnictwo nie było by tak ubarwione. W piosence „Caravan” Mozil ustąpił mikrofon Gabrieli Kulce, w „Dziewczyna z branży” refren pomógł śpiewać Adam Darski znany jako Nergal.

Utwór „Ceasia & Ruben” Mozil śpiewał po angielsku, a wokalistka Hey - Katarzyna Nosowska po polsku.  Teksty wielu piosenek przeleżały w szufladzie, a niektóre były grane na koncertach. Teraz wszystkie doczekały się wydania na płycie.

Do zakupu wydawnictwa zachęca niespotykana okładka stworzona z 30 kilogramów plasteliny przez autorkę teledysku do piosenki „Ucieczka z wesołego miasteczka” - Monikę Kuczyniecką. Grupa ludzi z muzykami, a na czele sam wokalista, to przyciąga wszystkich miłośników muzyki.

„W sam raz” wraz z „Krucha blondynka” są piosenkami promującymi najnowszy album. Ten pierwszy opowiada o marzeniach i tak się spodobał słuchaczom, że trafił na listę przebojów radiowej trójki. Ta druga to miłosne opowiadanie, o dwóch zakochanych ludziach. Utwór, „Kiedy tatuś sypiał z mamą” ukazuje świat widziany oczami dziecka. Wszystkie kłótnie rodziców, ich sprzeczki i przejęcie się potomka tą sytuacją.

„Cesia&Ruben” dzięki magii głosów stworzonej poprzez połączenia dwóch bardzo dobrych głosów polskiej muzyki, oddaje fascynujący klimat. Nosowska śpiewa tak jakby w Hey, a Czesław jak u siebie, co jest bardzo zadziwiające. W „Piosence dla pajączka” autor użył różnych dziwnych instrumentów muzycznych między innymi Stylofonu. Wszystko to połączone z orkiestrą jest świetnie zgrane.

Album „Pop” bez wątpienia spodoba się każdemu, sama informacja, iż jest to Czesław Śpiewa wystarczy, aby przyciągnąć słuchacza. Na pewno jest tak dzięki triumfom poprzedniej płyty w Polsce i płyt w Danii. Krążek jest bardzo przystępny i uniwersalny. Twórczość na nim nie jest kierowana do jakieś grupy fanów, więc każdy miłośnik muzyki Czesława i Ci, którzy go usłyszą pierwszy raz powinni się tym albumem zainteresować. Minusem płyty jest to, iż niektóre piosenki, są modyfikacją tych, pochodzących z Tesco Value. POP jest stuprocentowo godny polecenia, pomimo tego drobnego błędu.

Filip Karpiński


Ciekawe artykuły
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • ???? [0]Umiesz pisac po polsku??? Zanim zaczniesz kurwa wrzucac te nedzne wypociny w neta,naucz sie pisac poprawnie i logicznie w jezyku polskim. Artykul dno, a muzyka, ktora polecasz, jest jeszcze nizej. ...

  2010-08-24, 15:43:57
  zxc
Zobacz wszystkie wypowiedzi
FB dlaMaturzysty.pl reklama