Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Nowości na Piaskach

2012-06-22

Zmiana dzierżawcy ośrodka Piaski Szczygliczka i  turniej Euro 2012 wymusiły duże zmiany inwestycyjne w tym bardzo popularnym nie tylko wśród ostrowian miejscu. Raz do roku bowiem ostrowskie Piaski wypełniają się tłumem miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski. Wielu z nich wraca do Ostrowa co rok, a teraz czekać ich będzie sporo zmian, nowości i udogodnień. Przedstawia je załączony plan sytuacyjny Piasków w trakcie festiwalu i konkursu.
Kup bilet na to wydarzenie »Dwie sceny
Dla festiwalowej publiczności bodaj najważniejsza jest nowa  scena. Będzie ona zlokalizowana w tym samym miejscu, co dotąd, ale będzie nieco większa – na tyle, na ile pozwalają wymiaru wielkiego namiotu, pod którym  odbywać się będą koncerty.  Nowością będzie również fakt, że cała podłoga pod namiotem będzie wyłożona deskami podłogowymi.
W przeciwległej części ośrodka (patrz plan) zlokalizowana będzie druga, mniejsza scena, spontanicznie nazwana przed rokiem WC SSceną – od jej lokalizacji i sound-systemów, które będą tam grać muzykę z płyt niemal non stop, począwszy już od piątku wieczór.

Gastronomia w kilku miejscach
Tegoroczna gastronomia festiwalowa skupiać się będzie wokół nowego, dużego i wygodnego baru. Swój „chrzest bojowy” przeszedł on podczas Euro 2012, gdy działała tam Strefa Kibica. Wtedy to sprawdziła się koncepcja dostępu z trzech stron do miejsca sprzedaży napojów. Posiłki, również wegetariańskie – co dla festiwalowej publiczności jest bardzo ważne – będą sprzedawane w dodatkowych stoiskach w nowej, murowanej altanie grillowej. Strefa piwna, w której można będzie raczyć się chmielowym napitkiem, będzie w tym roku wokół nowego baru i w miejscu, gdzie przed rokiem było „stare” pole namiotowe.

Nowe pole namiotowe
W tym roku pole namiotowe będzie bowiem w innym miejscu. Przeznaczono na nie cały parking na terenie ośrodka (patrz plan) oraz zupełnie nowy teren. Namioty można będzie stawiać między drzewami, w zacienionym miejscu, na specjalnie wykarczowanym i wyrównanym terenie wzdłuż budynku z nowymi, higienicznymi toaletami. Mieszkańcy pola namiotowego (publiczność) będą mieli także dostęp do kilkunastu pryszniców.
Decyzją właściciela terenu (nie organizatora festiwalu) pobyt na polu namiotowym będzie w tym roku płatny. Opłata będzie pobierana za namiot (nie od osoby) i wynosić będzie 30 zł za namiot do 4 osób i 40 zł za większy namiot 4-6 osobowy. Jak łatwo policzyć, to niecałe 5 zł dziennie od osoby dziennie. Opłata obejmuje, oprócz możliwości korzystania z pryszniców, również możliwość parkowania i wielokrotnego wjazdu samochodem na teren Piasków przez dni, 14 i 15 lipca.

Dodatkowe atrakcje

Organizatorzy pomyśleli również o dodatkowych atrakcjach w trakcie i po zakończeniu dni pełnych muzycznych wrażeń. Będzie więc pokaz fire show – czyli tańca z elementami żonglerki ogniem, możliwość skorzystania z darmowych warsztatów bębniarskich, parada bębniarzy i pokaz gry na ostrowskim rynku w dniu otwarcia festiwalu.
RNP jest często nazywany „najbardziej rodzinnym festiwalem reggae w Polsce” więc w tym roku przygotowano dla nich dodatkową ulgę. Rodzice małych dzieci mogą je zostawić w specjalnie przygotowanej „wiosce dziecięcej” pod opieką wykwalifikowanych, dorosłych instruktorów harcerskich, którzy zapewnią im opiekę i rozrywkę (gry, zabawy, zajęcia plastyczne itp. – szczegóły wkrótce).
Warto pamiętać, że cały czas można korzystać z darmowego internetu bezprzewodowego na terenie miejsca koncertów oraz że oprócz sceny głównej grać będą sound – systemy.
Więcej informacji o festiwalu i warunkach dla publiczności na stronie www.reggaenapiaskach.pl i facebook : www.facebook.com/reggaenapiaskach . Wszystkie najnowsze informacje umieszczane są tam „on line”. Krótkie informacje dodajemy sukcesywnie w dziale KRÓTKO NA TEMAT gdzie znajdziecie więcej na niektóre poruszane tu tematy.Film promujący festiwal:

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo

Więcej o zespole

FB dlaMaturzysty.pl reklama