Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Michał Urbaniak i Urbanator powracają z kolejnym albumem

2018-02-09

Od 9 lutego 2018 można kupować album "Beats & Pieces". Krążek został wydany pod szyldem Urbanator Days. Spiritus movens projektu jest Michał Urbaniak.

Urbanator to projekt muzyczny, założony przez wybitnych muzyków jazzowych. W skład grupy na początku weszli: Michał Urbaniak  (skrzypce, saksofon), Jon Dryden (instrumenty klawiszowe), Al McDowell (gitara basowa), Lenny White (perkusja). Grupa zapraszała na swoje albumy wielkie muzyczne osobowości. Razem z Urbanatorem grał m.in. wybitny pianista Herbie Hancock. W swojej twórczości grupa łączyła jazz i hip-hop. Do 2005 roku Urbanator wydał trzy płyty studyjne.

Nadrzędną ideą albumu "Beats & Pieces" jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej, zwanej NuJazz lub UrbJazz. Na płycie znajdują się kompozycje Michała Urbaniaka nagrane z udziałem młodych i uznanych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji. Najważniejszy dla artystów współtworzących ten projekt jest szacunek dla kultury muzyki rytmicznej. Urbaniak, wraz z artystami Urbanatora i młodymi talentami, sampluje tutaj samego siebie, nadając muzyce całkowicie nowy wymiar. W zaskakujących aranżacjach świetnie brzmią np. wokale Marka Pędziwiatra i Andy Ninvalle, trąbka Michaela Patchesa Stewarta czy skrzypce i sax Michała Urbaniaka oraz kreacje innych zaproszonych gości, m.in. O.S.T.R., GrubSona i zespołu P.Unity. Płyta przywraca ducha legendarnego już projektu Urbanator wg maksymy: "Don’t Play The Music! Let The Music Play" ("Nie graj muzyki! Pozwól Muzyce Grać").

Tak o krążku mówi sam Michał Urbaniak: "To ważna płyta dla mnie, bo jest swego rodzaju zwieńczeniem projektu, który rozwijam od 2005 roku, czyli warsztatów i koncertów "Urbanator Days". Tak, jak na estradzie, na zakończenie koncertu Urbanatora, tak i tutaj na płycie, obok zespołu są goście z warsztatów, którzy wyrośli na świetnych artystów! Marzenia się spełniają!".

KJ/ip

fot. Katarzyna Rainka/materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama