Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

MateriaFest już po raz szósty

2017-08-11

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznej MateriiFest będzie niewątpliwie Behemoth, polski zespół o zdecydowanie światowej renomie, który do Szczecinka zawita prosto z wspólnej trasy ze Slayerem i Lamb of God po Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Koncert grupy w Szczecinku będzie jedną z ostatnich okazji, by usłyszeć na żywo wydany jeszcze w 2014 roku i znakomicie przyjęty przez krytyków album „The Satanist”. Będzie to także jeden z dwóch koncertów Behemoth w Polsce w tym roku. Dodajmy, że wspomniany wcześniej album zadebiutował na 34. pozycji prestiżowego zestawienia Billboard. Nowy album grupy dowodzonej przez Nergala zapowiedziany jest na jesień 2018 roku.

Kolejnym ważnym elementem tego line-upu jest Riverside, progresywna grupa, która dużym uznaniem cieszy się zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Koncert Riverside w Szczecinku wpisuje się w jesienną edycję trasy "Towards The Blue Horizon", podczas której grupa odwiedzi również Danię, Szwecję, Finlandię oraz Norwegię. Już po trasie zespół Riverside zapowiada wejście do studia celem nagrania nowego materiału, pierwszego od czasu niespodziewanej śmierci gitarzysty grupy, Piotra Grudzińskiego w lutym 2016 roku.

Kolejnym ważnym punktem festiwalu w Szczecinku jest Illusion, jeden z najważniejszych polskich zespołów lat 90., który po bardzo długiej przerwie powrócił na scenę w 2013 roku, a w 2014 roku wydał pierwszy od lat 90. album z premierowym materiałem. Zespołem, którego nie może zabraknąć na festiwalu w Szczecinku jest również Materia, ich obecność jest swoistym obowiązkiem. To właśnie kwartet ze Szczecinka, który w tym roku obchodzi swoje dziesięciolecie istnienia jest pomysłodawcą festiwalu realizowanego wraz z Samorządową Agencją Promocji i Kultury w Szczecinku. Oprócz wspomnianych kapel skład tegorocznej MateriiFest uzupełnią polskie zespoły: Spatial, Koronal, Retrospective oraz holenderski Shinigai.

Festiwal:
Data:2.09.2017
Miejsce: Plac Koncertowy/Szczecinek
Godz: 16:00

Bilety: 60zł

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama