Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

LemON zagra trasę koncertową po Polsce

2017-03-16

LemON to na polskiej scenie muzycznej jedna z najbardziej spektakularnych karier ostatniej dekady. W zaledwie cztery lata dorobili się trzech płyt, rozpoznawalnego stylu i rzeszy fanów. Zamiast jednak odcinać kupony od raz osiągniętego sukcesu, oni postanowili zaryzykować i wszystko zmienić. No, prawie wszystko – bo choć tak wiele się zmieniło, wciąż słychać, że to ten sam zespół, ten sam głos, ten sam feeling.

LemON "Tu” i teraz jest zespołem dojrzałym, który śmiało łączy odległe światy. Liryczne ballady kontrastują więc z punkową złością czy rockowym kolorem przesterowanych gitar, a współczesne brzmienia z wyraźnymi nawiązaniami do herosów lat 70., do twórczości takich grup jak Led Zeppelin czy Pink Floyd. Równie odważna jest zresztą warstwa tekstowa – intymna, klaustrofobiczna refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek. 

Gdzie dokładnie jest „Tu”? Gdzieś pomiędzy drewnianą łemkowską chatą w Śnietnicy, miejscowości z której pochodzi dziadek Igora, a Nowym Jorkiem, z jego wiecznym gwarem i wielokulturowością. W góralskiej chacie zespół zamknął się na tydzień z okładem, by z dala od cywilizacji lepiej usłyszeć w sobie szkice nowych piosenek i tekstów, natomiast za ocean lider LemON wybrał się po zakończenie tej historii. Inspirację znalazł m.in. w Museum of Modern Art, w słynnym płótnie "Numer 1” abstrakcjonisty Jacksona Pollocka.

Kolejnym przystankiem był Gdańsk, a konkretnie studio Custom 34, cieszące się bardzo dobrą opinią wśród polskich muzyków. To zasługa zarówno samego miejsca, znakomicie przygotowanego i wyposażonego, jak i personelu. Zespołem LemON zaopiekował się Piotr Łukaszewski, który jest realizatorem "Tu”.

- Poczuł naszą muzykę, naprawdę nią żył. Pytał o teksty, związane z nimi historie, był w tym razem z nami – chwali Łukaszewskiego lider LemON. - Spędziśmy w Custom miesiąc i czułem się tam jak w domu, jakbyśmy byli częścią rodziny.

Co ciekawe, nowy album LemON, choć jest płytą przemyślaną, w której powstanie zespół i współpracownicy włożyli niemało trudu i energii, jest w pewnym sensie materiałem najbardziej w dorobku grupy… niedoskonałym.

- Doceniłem wartość brudu – przyznaje Igor Herbut. – Zrozumiałem, że kiedy zespół gra na setkę, nie jest ważne, czy coś zabrzmiało perfekcyjnie albo czy jest w stu procentach czysto, ważniejsze są emocje, energia i granie razem.

Trudno z tym polemizować, szczególnie gdy się słyszy nowy album LemON. To muzyka, która tak angażuje, w której trzeba być tak bardzo obecnym, tak bardzo „Tu” – że mija ochota na dyskusje i zadawanie pytań.

Koncerty:
Poznań - 31 marca 2017, godz. 20:00 (piątek)
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Gdańsk - 1 kwietnia 2017, godz. 20:00 (sobota)
Klub B90, ul. Elektryków, Gdańsk
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Koszalin - 2 kwietnia 2017, godz. 19:00 (niedziela)
Teatr Variete Muza, ul. Morska 9 (wejście od Bahaterów Warszawy), Koszalin
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Szczecin - 6 kwietnia 2017, godz. 19:00 (czwartek)
Arena Azoty, ul. Władysława Szafera 3/5/7, Szczecin
Bilety w cenach
: 59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Wrocław - 9 kwietnia 2017, godz. 19:00 (niedziela)
Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5, Wrocław
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Toruń - 21 kwietnia 2017, godz. 20:00 (piątek)
Klub Od Nowa, ul. Gagarina 37a, Toruń
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

Warszawa - 23 kwietnia 2017, godz. 19:00 (niedziela)
Klub Palladium, ul. Złota 9, Warszawa
Bilety w cenach:
59 zł (I pula ), 69 zł (II pula) [pule biletów dostępne do wyczerpania]

IP

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama