Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Killswitch Engage wystąpi na dwóch koncertach w Polsce.

2018-02-19

Ze względu na duże zainteresowanie warszawskim koncertem Killswitch Engage, zespół postanowił wystąpić jeszcze w Krakowie. Amerykańska formacja pojawi się w Polsce 14 VI i 19 VI. Najpierw zespół zagra w krakowskim klubie Kwadrat, a następnie w warszawskiej Proximie.

Amerykański zespół Killswitch Engage to pionierzy gatunku metalcore. Muzycy nawiązują też stylistycznie do melodic death metalu i metalu alternatywnego.

Killswitch powstał w 1999 roku po rozpadzie zespołów Overcast i Aftershock. Obecnie w skład grupy wchodzą: wokalista Jesse Leach, gitarzyści Joel Stroetzel i Adam Dutkiewicz, basista Mike D'Antonio i perkusista Justin Foley. Na swoim koncie mają wiele prestiżowych nagród i nominacji m.in. nagrodę Grammy i Złote Płyty. Wydali 7 albumów studyjnych i DVD z zarejestrowanym koncertem "(Set This) World Ablaze". Ich ostatni album "Incarnate" jest dostępny od 11 marca 2016 roku.

Zespół zdobył popularność po wydaniu płyty "The End of Heartache" w 2004 roku. Album znalazł się na 21. miejscu na liście Billboard 200. Do grudnia 2007 roku krążek sprzedał się w nakładzie 500.000 egzemplarzy i pokrył się złotem. Tytułowy utwór "The End of Heartache" został nominowany do nagrody Grammy w 2005 roku w kategorii "Best Metal Performance". Zespół Killswitch Engage występował na wielu prestiżowych festiwalach, takich jak: Soundwave Festival, Wacken Open Air, Reading Festival, Leeds Festival, Ozzfest, Download Festival, Rock on the Range, Rock Am Ring, Mayhem Festival, Monsters of Rock, Pointfest, Knotfest czy Heavy MTL. Zespół sprzedał ponad cztery miliony płyt w Stanach Zjednoczonych i został uznany za jednego z głównych przedstawicieli nurtu "The New Wave of American Heavy Metal".

Koncerty:

Data: 14 czerwca 2018
Miejsce: Klub Kwadrat, Kraków
Bilety: od 99 zł

Data: 19 czerwca 2018
Miejsce: Klub Proxima, Warszawa
Bilety: od 99 zł

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama