Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

KYST - kontrolowany chaos

2009-12-19

Tobiasz Biliński, Adam ByczkowskiKYST to zespół grający muzykę eksperymentalną. Tworzy go dwójka młodych artystów z Sopotu - Tobiasz Biliński i Adam Byczkowski. W styczniu 2010 ukaże się debiutancki album grupy zatytułowany „Cotton Touch". Płytę promować będzie ogólnoeuropejska trasa koncertowa.
W wywiadzie udzielonym portalowi dlastudenta.pl członkowie zespołu opowiadali o swojej pasji, planach na przyszłość i muzyce.

Historia zespołu jest związana z wcześniejszą działalnością Tobiasza. Mieszkając w Norwegii założył swój pierwszy skład, którego owocem był album krótko grający „Tar" wydany własnymi siłami w 40 egzemplarzach. Muzyka Kyst zmieniła się wraz z powrotem Bilińskiego do Sopotu. Początkowo w skład zespołu, poza pomysłodawcą, wchodzili Adam Byczkowski, Marcin Turzycki i Jacek Rezner. Od początku utwory komponował Biliński i Byczkowski i to oni stanowią podstawę zespołu.

T. Biliński: Muzyka to sposób na rozładowanie wewnętrznego napięcia.
A. Byczkowski: Dlatego tak ważne są emocje wyrażane za jej pomocą.
T.B.: Wielu zespołom na polskiej scenie, zwłaszcza młodym nie zależy na tym by przekazać coś od siebie. Interesuje ich wrażenie, jakie robią na dziewczynach. Nie poszukują nowych rozwiązań, wiernie naśladując zachodnie gwiazdy. To nas nie interesuje. Nie wzorujemy się, gramy to co czujemy.
A. B.: Sytuacja na polskim rynku muzycznym jest kiepska. Takie zespoły jak nasz mają małą szansę by zaistnieć. Scena muzyki eksperymentalnej praktycznie nie istnieje. Inaczej wygląda to np. w Niemczech. Mimo to nie zamierzamy przestać.
T.B.: Nigdy nie przestaniemy. Poświęcamy się tylko muzyce.
A.B.: Nie wyobrażam sobie, bym robił w życiu coś innego.

Pierwsza płyta zespołu ukaże się w styczniu 2010 nakładem Gingerbread Records & Booking. Wytwórnię założyli i prowadzą Adam i Tobiasz. W swojej działalności skupia ona kilka projektów: Kyst, How How, Adam Repucha, Tin Pan Alley, Touchy Mob oraz Small Things. Ostatni z wymienionych składów tworzą muzycy Kyst oraz Michał Biela znany ze Ścianki. Gingerbreads Records to wytwórnia niezależna wydająca muzykę stanowiącą prawdziwą alternatywę do lansowanych przez media brzmień. Zbliżającą się trasę koncertową zorganizował sam Biliński.

T.B.: Pisałem i dzwoniłem do poszczególnych klubów zlokalizowanych zarówno w kraju jak i za granicą i tak powstała trasa koncertowa.
A. B.: Podczas występów poza utworami z Cotton Touch prezentujemy zupełnie nowy materiał. Oboje mamy także pomysły na solowe projekty. Album Cotton Touch został zarejestrowany w maju 2009 roku. Biliński i Byczkowski nagrali większość instrumentów wykorzystanych w 12 utworach znajdujących się na płycie. Wydanie krążka opóźniało się dwukrotnie, ale jak zapowiadają muzycy tym razem Cotton Touch na pewno się ukaże. Niskonakładową produkcję (500 egzemplarzy) będzie można nabyć podczas koncertów oraz za pośrednictwem nowo powstającego sklepu internetowego.

Wykorzystanie instrumentów akustycznych, spokojny klimat i niczym nieograniczona improwizacja. Muzyka Kyst, jak ją określają sami artyści, to kontrolowany chaos. Szczere, niekontrolowane dźwięki to podświadomy wybór Adama Byczkowskiego i Tobiasza Bilińskiego. Propozycja odpowiednia dla każdego kto poszukuje.

Członków zespołu poza koncertami można spotkać w Spółdzielni Literackiej w Sopocie. Osobno, Adama w SFiNKSie, a Tobiasza od czasu do czasu w klubie Papryka. Aktualne informacje dotyczące zespołu znajdują się na profilu www.myspace.com/kystband. Niebawem zostanie uruchomiona oficjalna strona zespołu KYST.

Karol Stańczak
karol.stanczak@dlastudenta.pl

 

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Kyst
Kyst Data założenia: 2007-00-00
Kraj: Polska
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama