Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Już niedługo premiera drugiej płyty Strain [WIDEO]

2018-05-10

Znamy datę premiery drugiego albumu wrocławskiej grupy Strain. 11 maja 2018 światło dzienne ujrzy płyta zatytułowana "Blooming". W jednym z utworów można usłyszeć Marka Piekarczyka z TSA. Dzień po premierze wydawnictwa odbędzie się koncert promujący nowy album. Zespół wystąpi 12 maja o 20:00 we wrocławskiej Starej Piwnicy.

"Blooming” to podsumowanie ponad trzech lat doświadczeń zespołu od wydania pierwszej płyty. Piosenki wynikają nadal z tej samej prostej emocji, która od samego początku stanowiła bazę twórczości grupy. Materiał z „Blooming” jest bardziej przemyślany, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, a Strain pozostaje wierny swoim korzeniom i nadal czerpie z lat siedemdziesiątych.

Główną  inspiracją zespołu Strain jest muzyka lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i to na czym się opierała – blues. Muzycy stawiają sobie za cel "poszukiwanie i tworzenie nowej jakości w tak już wyeksploatowanym rock'n'roll'u oraz przywołanie ducha tych minionych lat". Od roku 2012 Strain regularnie koncertuje, posiada na swoim koncie ok. 200 występów klubowych, plenerowych i telewizyjnych w Polsce oraz w Niemczech. Zespół grał wielokrotnie wspólnie z formacjami TSA, Acid Drinkers i Luxtorpeda oraz dzielił sceny z takimi międzynarodowymi markami jak Saxon, Black Label Society, czy Blues Pills. Obecnie formacja daje kilkadziesiąt występów rocznie.

W 2013 grupa wydała swój pierwszy autorski singiel Hands, a z początkiem roku 2015 premierową płytę długogrającą – "STRAIN" – na której zagościli m.in. Janusz Niekrasz (TSA), Wojciech "Jankiel" Moryto (Acid Drinkers) oraz Krzysztof Zalewski. Album grupy z utworami "Zbudź się", "Dog", czy "The One Kept In" ujrzał światło dzienne dzięki pracy producenckiej Bartosza Straburzyńskiego, znanego m.in. ze współpracy z Lechem Janerką.

W 2016 roku Strain pojawił się w ostatniej, 11. edycji "Must Be The Music". Otrzymując znakomite oceny jurorów: Kory, Tymona Tymańskiego, Elżbiety Zapendowskiej oraz Adama Sztaby - dotarł do odcinka finałowego. W tym czasie pojawiły się również nowe utwory, stanowiące wstęp do drugiej płyty zespołu, która ukaże się w tym roku.

W 2017 roku zespół został zaproszony do udziału w Jarocin Festiwal 2017.

Zespół występuje w składzie:
Mateusz Galecki - śpiew, gitara,
Rafał Zakrzewski - gitara, śpiew,
Adam Rajczyba - gitara basowa,
Natan Żakowicz – perkusja.

ip

fot. Adam Rajczyba/materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Strain
Strain Data założenia: 2010
Kraj: Polska
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama