Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Joseph Calleja po raz pierwszy wystąpi w Polsce

2018-03-14

22 grudnia 2018 w Krakowie wystąpi światowej sławy tenor, Joseph Calleja. Artysta po raz pierwszy zaśpiewa w Polsce.

Tenor zaprezentuje bogaty repertuar. Będą to najbardziej znane utwory muzyki klasycznej i dawnej, jakie do tej pory znalazły się na solowych albumach artysty. Nie zabraknie również akcentu świątecznego. Na scenie śpiewakowi towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna. Calleja obecnie należy do prestiżowego grona najlepszych tenorów świata. Niedawno obchodził jubileusz 20-lecia pracy artystycznej, który zwieńczony był wyjątkowym koncertem z Andreą Bocellim.

Urodzony na Malcie w 1978 roku, Joseph Calleja zaczął śpiewać w wieku 16 lat i bardzo szybko stał się jednym z najbardziej cenionych śpiewaków operowych. Jego mocna barwa głosu, porównywana jest do legendarnego tenora, Enrico Caruso, oraz innych śpiewaków z wcześniejszych epok: Jussi Björling, czy Beniamino Gigli. Nagrodzony wieloma prestiżowymi nagrodami, w tym Grammy Award, Joseph Calleja ma w swoim dorobku obszerną dyskografię zawierającą pełne opery i repertuar koncertowy, jak również pięć solowych albumów: "The Golden Voice", "Tenor Arias", "The Maltese Tenor", "Be My Love: A Tribute to Mario Lanza" i "Amore". Interpretacja arii Giuseppe Verdiego, "La donna è mobile" znajduje się na ścieżce dźwiękowej filmu "Życie od kuchni" (2007) z udziałem Catherine Zeta-Jones i Aarona Eckharta. W Hollywood zadebiutował w filmie "Imigrantka" (2016), w którym wcielił się w legendarnego tenora Enrico Caruso w obsadzie z Marion Cotillard, Joaquinem Phoenixem i Jeremy Rennerem.

Joseph Calleja koncertuje na całym świecie, śpiewając z najlepszymi orkiestrami i występując w najbardziej prestiżowych obiektach. Był solistą na koncercie Nobla w Sztokholmie w 2011 r., został również wybrany przez prezydenta Malty do prywatnego koncertu dla królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Nadchodzący występ w Krakowie z pewnością będzie wielkim wydarzeniem nie tylko dla fanów muzyki operowej w Polsce.

Koncert:

Data: 22 grudnia 2018, 19:00
Miejsce: ICE Kraków Congress Centre, Kraków

Bilety: od 199 zł

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama