Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Hellhaven przedstawia nowe wydawnictwo!

2017-03-08

HellHaven zarejestrowało teledysk do utworu promującego swoje najnowsze wydawnictwo. Klip został zrealizowany do utworu ""Overview Effect". Zespół tak opowiada o idei teledysku:

"W lutym 1971 roku astronauta Apollo 14, Edgar Mitchell, doświadczył fenomenu, który pozostaje do dziś czymś zagadkowym. Fenomen ten nosi nazwę “The Overview Effect”. Człowiek zetknięty z majestatycznością wszechświata doznaje uczucia szczęścia na niewyobrażalną skalę oraz pojawia się u niego świadomość, że „wszystko jest jednością”. 

Patrząc na tę „kruchą niebieską planetę” Mitchell po prostu wiedział, że atomy, które składały się na jego ciało, były bezpośrednio połączone z każdym atomem na Ziemi, jak i z każdym atomem we wszechświecie. Austronauta, zupełnie znikąd, stał się świadomy tego, że każdy organizm na Ziemi jest w ścisłym związku ze sobą. Odczucia te opanowały jego umysł w ciągu kilku sekund.

I nie był on jedynym, który przeżył ten stan...".

"Overview Effect": https://youtu.be/MjPzmf57KPU

Muzyka HellHaven jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują, a z drugiej na długo pozostają w głowach słuchaczy.

Na albumie znalazło się 9 kompozycji:

Anywhere Out Of The World [06:34]

Ever Dream This Man ? [08:11]

First Step Is The Hardest [06:16]

21 Grams [01:56]

Res Sacra Miser [08:08]

They Rule The World [07:47]

Overview Effect [06:43]

On Earth As it Is In Heaven [06:22]

The Dawn & Possibility Of An Island [09:12]

Utwory są pełne refleksji na temat szaleńczej pogoni za jedynie akceptowalnym stylem życia nakreślonym przez nieomylne media, politykę, religię oraz zadają pytanie nad sensem nie tyle życia i śmierci, co drogi, która nas tam prowadzi. Przyziemność opleciona w kontrowersję i spontaniczne odloty w inne wymiary, niczym na narkotykowym tripie. Nawiązując do tytułu albumu, podmiot uwikłany w ramy poszczególnych utworów zaczyna całą przygodę od słów "wszędzie, byleby poza ten świat". Na albumie wystąpili gościnnie m.in. Erwin Żebro (zespół Piersi) na trąbce w utworach "Ever Dream This Man" i "They Rule The World" oraz Edyty Szkołut (zespół Nonamen) w partiach wokalnych w utworze "Res Sacra Miser".

Płyta do nabycia między innymi pod tym linkiem: http://www.prowinylcd.com/pl/

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama