Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gwiazdy reggae w Bielawie. Rusza Regałowisko 2014!

2014-08-19

Już w ten czwartek energetyczne, jamajskie dźwięki zagoszczą na Regałowisku w Bielawie. W dniach 21 - 23 sierpnia u podnóża Gór Sowich wystąpią najwięksi polscy i zagraniczni artyści reggae m.in. John Holt, The Gladiators, Chronixx, Daab, Jamal, czy Dżem w regowym repertuarze. Po raz kolejny line up aż kipi od światowych gwiazd muzyki.

Kup bilet na to wydarzenie »

Regałowisko otworzy Koncert miejski. Festiwalowa publiczność jak i mieszkańcy Bielawy będą mieli okazję posłuchać reggae w najlepszym wydaniu za darmo. W wieczór przed festiwalem, 21 sierpnia Plac Wolności w Bielawie będzie gościł jednego z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów z Jamajki - ANTHONEGO B!. Artysta wystąpi wraz z House Of Riddim. Towarzyszyć im będzie energetyczny Mesajah.

Festiwal to aż trzy sceny, na których wystąpi blisko 40 artystów z Polski i zagranicy. General Stage będzie gościć kultowych artystów jak John Holt, legendy roots reggae - The Gladiators, czy jednego z najlepszych reprezentantów jamajskiego młodego pokolenia, uznawanego za numer jeden światowego reggae Chronixxa w towarzystwie Zinc Fence Redemption.

Sound Stage w tym roku eksploduje świeżością i różnorodnością brzmień kultury sound systemowej. Na scenie wystąpią Skarra Mucci, Stylo G, General Levy a ponadto swoje showcase zaprezentuje wielu uznanych składów z Europy jak: Warrior Sound International (Champion Sound 2014), legendarny francuski Heartical Sound czy Tek 9. Ponownie stanie też Jamaican Style Food Corner, gdzie wystąpi jeden z najbardziej klasowych, prestiżowych wokalistów - Bitty McLean.

Polski skład zaskakuje. Regałowisko proponuje czterech potężnych wykonawców, zespoły maszyny. Legendarny Daab, koncertowe Indios Bravos pod wodzą Piotra Banacha (dawniej zespół Hey), nie zabraknie również zespołu Jamal.

Jako czwarty - zaprezentuje się zespół Dżem, Obecność w składzie reggae festiwalu, gwiazdy muzyki blues może z pozoru zaskakiwać. Zespół Dżem pojawi się w Bielawie na specjalnym koncercie, na którym zaprezentuje się w regowym repertuarze. Drugiej podobnej okazji, nie będzie.

Oprócz nich, na dużej scenie festiwali zaprezentują się: Ras Luta z zespołem, obchodząca 20 - lecie istnienia Jafia Namuel.

Ostatni polski zespół otrzymuje od organizatorów rekomendację - jako nadzieja polskiego reggae. Damian Syjonfam, odkrycie 2014 roku, artysta, którego płyta już bije rekordy - mimo, iż jej premiera planowana jest na połowę sierpnia 2014 r. Dawniej wokalista zespołu Comejah, dziś solista, który pod dwóch latach powraca z nowym materiałem. Cechuje go niezwykła barwa głosu, przywiązanie od korzeni i dźwięków roots reggae, unikalny przekaz- gdzie zdawać by się mogło, iż w XXI wieku - pewne wartości przestały mieć znaczenie dla młodych ludzi. Damian SyjonFam wraz z zespołem D’roots Brothers i gośćmi: raperem Sinsenem i producentem Watzkiem Wawrzyniakiem wystąpią 22 / 08, w piątek na dużej scenie festiwalu.

Festiwal poprowadzą Nina Cieślińska oraz Jakub Sadowski (Lady Nina & Earl Jacob).

Journey to Jah - pokazy kinowe


Chcesz wybrać się w podróż na Jamajkę w towarzystwie dwóch największych, europejskich gwiazd muzyki reggae? Masz szansę przeżyć to, zanim film obejrzą inni.  W dniach 22 oraz 23 sierpnia, w Kinie MOKiS w Bielawie odbędą się dwa specjalne pokazy dokumentu "Journey to Jah", opowiadającego historię dwóch znakomitych wykonawców reggae: Gentlemana i Alborosiego.

Warsztaty tańca Dancehall

Taniec w kulturze jamajskiej to podstawa. Radosne bujanie się do rytmu jest na Wyspie zastąpione przez ruchy wymagające nie lada kondycji, sporych umiejętności i całkiem obszernej wiedzy! Poszczególne ruchy taneczne powiązane są z konkretnymi piosenkami, których teksty opisują konkretne kroki. Na tych warsztatach można będzie poznać podstawowe układy taneczne Jamajki - klasyki, których nieznajomość powinna przynosić wstyd każdemu fanowi muzyki dancehall! Warsztaty taneczne poprowadzi Dancehall Queen - Ula Afro Fryc oraz Polish Mafia.

czwartek, 21 / 08 Plac Wolności  godz: 17:30
Otwarte warsztaty tańca z Dhq Ula Afro - Fryc

piątek, 22 / 08, Sound Stage godz. 16:00
Warsztaty tańca z Polish Mafia

sobota, 23 / 08, Sound Stage godz. 16:00
Warsztaty tańca Dancehall z Ula Afro - Fryc

Organizator: Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie

Regałowisko 2014 Bielawa Reggae Festiwal
21 - 23.08 O.W.W. Sudety w Bielawie
Bilety: 50 zł
Karnety: 95 zł (3 dni), 80 zł (2 dni: 22/23/08)
Oficjalna strona: www.regalowisko.pl
Facebook: www.facebook.com/RegalowiskoBielawa

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
FB dlaMaturzysty.pl reklama