Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Garou świętuje w Polsce 20-lecie działalności

2018-04-17

Garou świętuje w tym roku 20-lecie działalności artystycznej. W związku z tym artysta wystąpi także w Polsce. Jesienią 2018 odbędzie się pięć koncertów Garou w naszym kraju. Muzyk wystąpi w Zabrzu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie.

Ten artysta, jest jednym z najbardziej urzekających i charyzmatycznych muzyków kanadyjskiej sceny. Pod koniec lat 90. Garou błyskawicznie zaistniał  w świecie muzyki, łamiąc jego wszelkie kanony. Seksowny głos romantycznego macho sprawił, że serca kobiet zaczęły bić szybciej. On sam mówi o sobie skromnie: "podbiłem listy przebojów, pojawiając się we właściwym miejscu i właściwym czasie". Jego spotkanie ze słynnym poetą, autorem musicalu "Notre-Dame de Paris", Lucem Plamondonem w barze w Montrealu zadecydowało o przyszłości młodego wokalisty z gitarą. Niedługo potem, urok i talent Garou przyczynił się do rozpoczęcia współpracy z Céline Dion i René Angélil.

Piosenkarz ma bogatą dyskografię, wydał aż 8 płyt i niezliczoną ilość singli, często koncertuje. Jego pierwszy album "Seul"  został wydany w 2000 roku. W samej Francji 2,5 miliona egzemplarzy zostało sprzedanych w jedyne 11 tygodni! Kolejne albumy gwiazdy: "Reviens", "Garou", "Piece of My Soul", "Gentleman Cambrioleur", "Version intégrale" ukazywały się w stosunkowo krótkich odstępach czasu. Wiele utworów stało się prawdziwymi hitami jak "Seul", czy "Gitan". Błyskotliwy artysta nagrał utwór "Sous le vent" z Céline Dion, - ich bogata w pomysły muzyczne współpraca trwała kilka lat. Po tym czasie Garou chciał być artystycznie "wolny" i tworzyć bez ograniczających go schematów. Wybrał własną, niezależną drogę. W 2012 roku jego 6 płyta "Rhythm and Blues" została złotą płytą już tydzień po wydaniu! Przy ostatnim wydanym - 8 albumie "Au milieu de ma vie" współpracę podjęli utalentowani autorzy tekstów: Jean-Jacques Goldman, Pascal Obispo, Gérald de Palmas.

ip

fot. materiały organizatora/Makroconcert

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama