Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Deborah Brown - "królowa swingu" na 55-leciu radiowej Trójki!

2017-05-11

Deborah Brown to jedna z najbardziej cenionych amerykańskich wokalistek jazzowych. Po premierze najnowszej płyty „Kansas City Here I Come” (premiera 18 listopada 2016) – nagranej z polskim saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim i plejadą jazzowych gwiazd – artystka rusza w promocyjną trasę koncertową po Europie. Pierwszy koncert odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 14 maja, o godz. 19.05 w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Deborah Brown przyjeżdża do Warszawy na zaproszenie znanego dziennikarza muzycznego Marka Niedźwieckiego. Koncert odbędzie się w ramach obchodów 55-lecia radiowej Trójki i będzie można go posłuchać podczas transmisji bezpośredniej na antenie radia.

Artyści wystąpią potem w Niemczech, Austrii, Szwecji a ostatni z promocyjnych koncertów zagrają w sierpniu w Szczecinie podczas finału regat The Tall Ships Races 2017, największej plenerowej imprezie 2017 w Polsce. Szczeciński koncert odbędzie się na scenie zbudowanej na największym żaglowcu świata, czteromasztowcu – STS Kruzensztern.

Deborah Brown ma charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycję godną największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i arcypięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City. Muzycy z Kansas City mają swój własny rytm muzyczny, własny styl.

Tak jak muzycy z Nowego Orleanu mają własny charakter, po którym można ich rozpoznać, tak samo mamy go i my – tłumaczy Brown – Liczę, że tą płytą uda nam się pokazać w Polsce ten rytm Kansas City, przedstawić na tyle, że jeśli kiedyś potem Polacy usłyszą muzykę z tego miasta, rozpoznają go po muzyce właśnie.

Trasa koncertowa – maj 2017
14 maja – Studio im Agnieszki Osieckiej, Polskie Radio program 3
15 maja – Blue Note Jazz Club, Poznań
17 maja – Winnica Turnau, Baniewice
18 maja – Zig Zag Jazz Club, Berlin, Niemcy

KK/ip

fot. materiały prasowe


 

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama