Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dead Can Dance zagra dwa koncerty w Polsce w 2019

2018-09-06

Dead Can Dance powraca do Polski. Zespół wystąpi na dwóch koncertach w warszawskim Torwarze. 21 i 22 czerwca 2019 duet zagra w ramach trasy promującej album "Dionysus". Premiera płyty została zaplanowana na 2 listopada 2018.

Zespół Dead Can Dance uważany jest powszechnie za zjawisko niezwykłe na muzycznej scenie. W Polsce grupa doczekała się statusu kultowego. Każdy z koncertów Dead Can Dance w naszym kraju cieszył się olbrzymim zainteresowaniem, a występy w Sali Kongresowej wyprzedały się błyskawicznie co do ostatniego miejsca. Tym razem Dead Can Dance zagrają dzień po dniu: 21 i 22 czerwca, na warszawskim Torwarze.

Koncerty związane są z promocją najnowszego albumu zespołu "Dionysus". Płyta ukaże się 2 listopada nakładem wytwórni PIAS. Od momentu powstania w 1981 roku duet Dead Can Dance był zaintrygowany europejską folkową tradycją. Nie tylko w kontekście muzyki, ale również świeckich, religijnych czy duchowych rytuałów. Tym razem Brendan Perry zafascynowany misteriami dionizejskimi, zabiera nas w świat obrzędów, które, jak się okazuje, są praktykowane po dziś dzień. Prace nad albumem "Dionysus" trwały dwa lata. W tym czasie Brendan Perry zgromadził kolekcję unikatowych instrumentów ludowych, które nadały nowej muzyce wyjątkowy klimat. Podczas prac inspiracje czerpał z najróżniejszych zakątków świata i po raz kolejny starał się podkreślić, że muzykę w najróżniejszych formach możemy odnaleźć wszędzie. Album "Dionysus" ma być celebracją rodzaju ludzkiego, który żyje w zgodzie i z szacunkiem do natury.

Koncerty:

Data: 21 czerwca 2019
Miejsce: Warszawa, COS Torwar

Data: 22 czerwca 2019
Miejsce: Warszawa, COS Torwar

Bilety:
Bilety w cenie od 239 zł trafią do sprzedaży 7 września o godzinie 11.00.

ip

fot. materiały prasowe/Spontan Productions

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Dead Can Dance
Dead Can Dance Data założenia: 1981
Kraj: Australia
Gatunek: World music
FB dlaMaturzysty.pl reklama