Audioriver Festival - Festiwale

Audioriver Festival 2018: Znamy wszystkich artystów

2018-07-03 11:54:51

Poznaliśmy już wszystkich wykonawców, którzy zagrają na Audioriver Festival 2018. Ogłoszono 32 polskich artystów, którzy zamykają lineup. Na festiwalu w Płocku usłyszymy m.in. Rosalie., Novikę & Mr. Lex, czy Michała Wolskiego Live.

Wschód

Program muzyczny Audioriver zasili silna reprezentacja Warszawy, czyli: AGIM -jeden z najbardziej doświadczonych producentów muzyki elektronicznej; Piotr Bejnar - producent, DJ, dźwiękowiec, założyciel Otake Records i 2529 KM, zdecydowanie jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej; Novika & Mr. Lex - duet obecny na scenie klubowej od lat, który wystąpił już chyba we wszystkich zakątkach kraju oraz na najważniejszych festiwalach; Michał Wolski - muzyk, kompozytor, aktywista na rzecz kultury i sztuki i producent muzyczny skupiony na głębokich, bogatych w szczegóły odmianach muzyki techno, ambient i eksperymentalnej, a także Last Robots – obecny na krajowej scenie od ponad 15 lat, których można ich usłyszeć w całej Polsce i którzy są pomysłodawcami i organizatorami imprez pod szyldem Electricity!.

Wśród artystów ze stolicy znaleźli się również: Foxall, czyli nowy projekt dwóch producentów i DJ-ów, Marcin Chumowicza (Cocolino) i Pawła Sowy (Sovinsky), którzy pod nowym aliasem tworzą orientalne i wolne, etnicznie brzmienia; K.O.D. - Komitet Obrony Disco - współtworzą go Pitti Schmitti i Kovvalsky, których sety charakteryzuje wrażliwość i radość – grają klasykę disco, eksperymenty italo, oraz house rodem z Paradise Garage; Kuba Otłowski, który jest jednym z czołowych stołecznych artystów, a jego styl grania charakteryzuje się liniami pełnymi głębokiego basu oraz intrygujących melodii - w swoich setach stawia na świeżość i idealnie dopracowaną selekcję. Do lineupu dołączyli również: Sept - producent muzyczny, który znany jest ze swych hipnotycznych i mocnych setów, a jego produkcje są grane przez największych DJ-ów sceny muzyki elektronicznej; Sincz - DJ i producent, którego twórczość skupia się wokół house i techno, jest również jednym z rezydentów klubu Smolna oraz Seltron - swoista klubowa "supergrupa" współtworzona przez SLG i Eltrona - ich współpracę pod tym kryptonimem rozpoczął spontaniczny utwór "Otwórz Oczy".

Zobaczymy jeszcze Deaf Can Dance, czyli nowy projekt Phila Jenskiego, tegorocznego ambasadora konkursu BURN Residency; LuLu Malinę obdarzoną silną kobiecą energią oraz charyzmatyczną ekspresją w każdej minucie jej elektronicznego performance’u; Ritual Thrills - szamańskie alter ego Truanta, rezydenta klubów Smolna i Luzztro oraz Maryo - pasjonata wolniejszych brzmień w muzyce elektronicznej sięgającego po mieszankę downtempo oraz deep house.

Jest i reprezentant Płocka – Vidno, czyli DJ, promotor i producent, członek kolektywu Audiobar, który od wielu lat pasjonuje się płytami winylowymi i posługuje się nimi podczas grania na żywo. W tym roku zadebiutował jako producent w wytwórni Default Position, a wkrótce opublikuje swój materiał w Otake Records, z którą jest związany.

Kiedyś z Warszawy, dziś po prostu z miejsca, w którym aktualnie przebywa – do grona artystów dołączył również Sound Traveler, czyli nowe alter ego Mike’a Polarnego, który od kilku lat podróżuje po świecie, a także pomieszkuje na Kubie i Karaibach tworząc muzykę z miejscowymi muzykami i wokalistami. We własnej wytwórni Sound Traveler Records publikuje swoje produkcje oraz lokalnych artystów - w jego twórczości muzyka elektroniczna przeplata się afrykańskimi rytmami, jazzowymi improwizacjami i urzekającymi wokalami.

Południe Polski

Wśród krakowskich gości pojawią się: Olivia, która gra surowe i ciemne techno, płynny acid, brzmienia deep, electro, house i jest współzałożycielką kultowego klubu Radar; Thomas Langner b2b Lucjan – ich wspólne sety wielu klubowiczów zapamiętało jako niekończące się opowieści i niezastąpione akcenty dobrych, kultowych imprez południowej Polski - Thomas to DJ i producent z kilkunastoma EPkami na koncie, przedstawiciel superligi deep house’u, z kolei Lucjan krakowskim klubowiczom dał się poznać jako doskonały reprezentant nurtów deep house, progressive oraz melodic techno; Meg i Discoxa  - dwa różne charaktery połączone wspólną pasją i miłością do muzyki, która ostatnio ewoluuje w stronę głębokich, melodyjnych brzmień z orientalnymi akcentami oraz świeżej, pozytywnej energii, która udziela się publiczności. Podczas Audioriver wystąpi również Roger - obecny na krakowskiej scenie od 2002 roku, wcześniej jako Jolly Roger, ma za sobą rezydentury w takich miejscach, jak: Roentgen czy pierwszy Prozak, a także regularne występy w legendarnym warszawskim klubie Klatka czy solowe występy na pierwszych trzech edycjach festiwalu Audioriver.

Z południowej Polski do Płocka przyjedzie również Kuba Sojka - producent i muzyk pochodzący z Mysłowic, jeden z czołowych przedstawicieli polskiej sceny elektronicznej. Szeroki zakres umiejętności muzycznych prezentuje podczas niezwykle żywiołowych i dynamicznych występów na żywo, a za pomocą swojej twórczości chce zachęcić ludzi do szukania nowych brzmień oraz dobrej estetyki w muzyce. Kojarzony początkowo z brzmieniami ambientu, downtempo, później nagrywał muzykę w stylu detroit techno, deep house, acid house, minimal, tech-house i future jazz.  Jego ostatnie, nieco bardziej jazzowe i soulowe produkcje ukazały się w chicagowskiej wytwórni Mathematics Recordings.

Wrocław reprezentować będą: An On Bast – kompozytora i producentka muzyki elektronicznej,aktywna przez ostatnie 10 lat na międzynarodowej scenie klubowej i eksperymentalnej, zbudowała solidną reputację wysokiej jakości live-actów house i techno granych z użyciem instrumentów hardwarowych; Deep Depot - projekt założony przez Norfa, Alda i Jaha, którzy mówią o sobie: „Jeden to stary acidowiec, drugi wychował się na punku i miał epizod z drum&bass, a trzeci zna nuty do każdego numeru Mike'a Oldfielda” przenosząc ten miszmasz na parkiety oraz Rodrigezz - DJ, promotor i booker wrocławskiego Projektu Pralnia, który  stylem zahacza o minimal, tech house, house oraz techno, a za DJ-ką świetnie czuje się w różnych rolach – potrafi zapewnić zarówno mocny, wielogodzinny closing, jak i odpowiedni warmup, cierpliwie budując atmosferę imprezy.Z kolei Kacpa zagra b2b z Raev. Kacpa jest współzałożycielem kolektywu HeartBeats i rezydentem cyklu we wrocławskim Porcie Miejskim, uwielbia przeplatać głęboki house i techno z motywami afro, natomiast Raev to rezydent Das Lokalu, a jego styl obejmuje różne gatunki – od disco przez house z wycieczkami do techno.

Poznań-Berlin, czyli zachód

Wśród artystów, których zobaczymy i usłyszymy w tym roku na Audioriver znaleźli się: Joana – prowadzi klub Tama,DJ-ka, producentka i promotorka aktywna na polskiej scenie muzyki elektronicznej od lat, która najczęściej występuje w roli czarodziejki-przewodniczki uwodząc klubową publiczność setami pełnymi melodyjnych zestawień, zabaw z tempem i nastrojem oraz KVSN - kolaboracja Keytova i Sim.ona – dwóch rezydentów wspomnianego klubu Tama. Ich sety charakteryzuje wyważona mieszanka brzmień – od głębokiego house'u, przez minimal po motywy bardziej techniczne i transowe - każdy występ, czy to razem, czy solo, jest spójny, taneczny i pełen humoru, co uczyniło te dwójkę gwiazdorami poznańskich afterów, a rozkręcanie imprez - ich specjalnością.

Rosalie. pochodzi z Berlina, ale większość życia spędziła w Poznaniu. W swojej muzyce miesza inspiracje brzmieniem amerykańskiego r&b i hip-hop'u lat '80/'90 z zamiłowaniem do nowej elektroniki. Po kolejnych świetnych utworach i koncertach w całej w Polsce, w 2018 r. wreszcie ukazał się debiutancki album Rosalie. zatytułowany „Flashback”, który został nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Z Berlinem związana jest również VONDA7, która trafiła tu z Poznania po wielu wojażach na planetach techno – jej muzyka to zsyntetyzowane melodie i ciężkie pokładu bassu, uderzające w publiczność jak prawdziwy muzyczny chrzest oraz Błażej Malinowski - producent, dziennikarz radiowy, DJ, kolekcjoner płyt oraz wszelkich przedmiotów z potencjałem dźwiękowym, który w pracy twórczej skupia się na brzmieniu wokół takich gatunków, jak techno, ambient i muzyka eksperymentalna.

Północ

Północ Polski reprezentować będzie Vacos Malcolm - elektroniczny duet muzyczny stworzony przez Łukasza Zielińskiego (VACOS) i Williama Malcolm (NIGHTRUN87). Ich mroczne, pełne melodii kompozycje zabiorą Was na podróż w świat brzmień analogowych syntezatorów – co ważne, również na żywo, bo na żywo prezentują hardware'owy live bez komputera na scenie. Ich debiutancki album “Lost Reflections” będzie miał swoją premierę pod koniec 2018 roku.

Koncerty:

Data: 27-29 lipca 2018
Miejsce: Płock, plaża nad Wisłą

Bilety:
bilety jednodniowe - od 170 zł
karnet 2 dni - od 280 zł
Audioriver Camp - pole namiotowe - od 149 zł

ip

fot. materiały prasowe/Pracownia Szumu

Słowa kluczowe: festiwal 2018, letnie festiwale 2018, koncerty, muzyka elektroniczna, Płock
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.

Audioriver 2018 - rozpiska koncertÃłw oraz wydarzeń
Audioriver 2018 - rozpiska koncertów oraz wydarzeń

Od kilku dni Audioriver buduje kolejne sceny i pieczołowicie przygotowuje wszystko na Wasz przyjazd.

Polecamy
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

Zobacz również
Ostatnio dodane
15. Audioriver ogłasza nową datę festiwalu [WIDEO]

Impreza zostaje przełożona na rok 2022.

fot. Anna Niewolińska
Zobacz, jak bawiliśmy się na Audioriver Festival 2018 [ZDJĘCIA]

Sprawdź, co działo się podczas festiwalu w Płocku.