Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ares & the Tribe: Kawał dobrego rzemiosła

2009-04-24
 Po udanej  płycie „Salut” formacji Tabu , Zima Records wypuściła kolejny dobry krążek, tym razem „Jah Jah children” – grupy Ares & the Tribe.

Blisko rok pracy greckiego rastamana w Aryston Roots Reggae Studio nad kształtem nowego albumu z pewnością przyniósł wymierne efekty. „Jah Jah children” to płyta przemyślana. Zwrot Aresa w kierunku duchowego przesłania roots okazał się strzałem w przysłowiową  „dychę”. 9 kompozycji jakie zagościły na płycie to kawał dobrego rzemiosła.

Takie kawałki jak „Jah Jah say’ s”, „Respekt & believe” czy „Everything from Jah” nie powinny mieć problemu z zajęciem stałego miejsca w kanonie muzyki reggae… Przynajmniej w Polsce, aczkolwiek mająca swe greckie korzenie, obecnie stacjonująca w Poznaniu, grupa to przecież międzynarodowe towarzystwo. Ares Hatzinikolau pokazał, że można stworzyć dobry, melodyjny materiał, który jest w stanie dotrzeć nie tylko do miłośników reggae ale również do szerszego grona odbiorców dźwięków. Ponad 10 osobowa ekipa stworzyła płytę bardzo spójną, obfitującą w wiele partii wokalnych, a także instrumentarium w postaci m.in. klawiszy, gitar i dęciaków. Ubarwili ten materiał do granic możliwości i co najważniejsze nie przedobrzyli. 

Zaskakująca jest łatwość przekazu, bo na polskie realia album nagrany w obcym języku może mieć mniejszą siłę przebicia, tymczasem Ares& the Tribe zdecydowanie łamią tego typu bariery, nadrabiając dźwięczną i bardzo przystępną muzyką.

Wpada w ucho od pierwszego przesłuchania i porusza pozytywne emocje, a to w muzyce jest jedną z najważniejszych spraw. Zaletą i jednocześnie wadą tego albumu jest ilość zawartych na nim utworów. Z jednej strony 9 kawałków to mało, ale przynajmniej zostały starannie wybrane i pokazują dobre oblicze Ares i the Tribe. Zaletą jest również fakt, że tą kompilacją trudno jest się znudzić, 9 utworów funduję słuchaczowi wystarczającą dawkę muzyki. O tej kompilacji nie można powiedzieć, że jest zła. Jedno jest pewne, warto ją mieć i cieszyć się muzyką, a trzeba podkreślić, że dźwięki w wydaniu Ares & the Tribe są dostarczycielem sporej dawki pozytywnych doznań.

Poznawaj, baw się i wyciągaj wnioski!

Polecam

Radosław Ząb
Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama