Exclusive - Muzyka

30 Ton, czyli największe hity 2011 roku!

2012-01-07 15:25:49

Na jeden raz odradzamy kultowy program, który niegdyś leciał w telewizyjnej Dwójce i zapraszamy do przeczytania naszego rankingu największych muzycznych przebojów 2011 roku!

Ta lista powstawała w ogromnych bólach - no bo tak na dobrą sprawę, jakie kryterium należałoby tutaj zastosować? Wybrać utwory, które królowały w stacjach radiowych i telewizjach, ale ich jakość muzyczna pozostawiała wiele do życzenia? Czy może jednak lepiej postawić na piosenki, które subiektywnie uznaliśmy w minionym roku po prostu za najlepsze? Tyle tylko, że w takim wypadku ranking miałby sporo pozycji, o których czytelnik mógłby nawet nie słyszeć i nie wiedzieć, że taki artysta w ogóle istnieje. Kiedy do tego wszystkiego doszła kwestia, jak sklasyfikować utwory zagraniczne oraz polskie i czy np. rodzime produkcje traktować nieco łagodniej, autor popadł już w ruinę i zaczął naprawdę podziwiać ludzi zajmujących się ustalaniem kolejności list przebojów (a raczej tych, którzy podliczają na niej głosy).

Dlatego też nasz ranking największych hitów 2011 roku jest swego rodzaju wielkim kompromisem - są tu utwory, co do których nie ma wątpliwości, że zdecydowanie się wyróżniły w ubiegłym roku, ale i przykłady kompletnej padliny, o których było bardzo głośno wynikiem jakiegoś niezrozumiałego zrządzenia losu. Są piosenki mało znane w Polsce, ale bardzo doceniane za granicą, są także kawałki, które poznał każdy za sprawą popularności wykonawcy, mimo że ich klasa mogłaby nie dopuścić ich do grona "najlepszych utworów roku".

Dwie rzeczy są pewne - 2011 był rokiem, który da nam dużo muzycznych wspomnień, choć tak naprawdę będziemy to mogli ocenić dopiero po kilku latach, kiedy sprawdzimy, ile z poniższych hitów będziemy jeszcze w stanie zanucić. Pamiętajcie jeszcze o tym, że dla każdego ta lista wyglądałaby inaczej i potraktujcie ją w kategoriach czysto rozrywkowych, a nie krytycznych. A nuż może będzie tu coś, czego nie znacie i się wam spodoba?

ZOBACZ LISTĘ 30 TON - NAJWIĘKSZYCH HITÓW 2011 ROKU>>

Jerzy Ślusarski
(jerzy.slusarski@dlastudenta.pl)

Słowa kluczowe: hity roku przeboje 2011 adele lana del rey gotye coldplay zakopower yugopolis gaga rihanna grubson

30 Ton, czyli największe hity 2011 roku! (30)

30. Rebecca Black - Friday
29. Sylwia Grzeszczak - Małe Rzeczy
28. Selah Sue - This World
27. Luxtorpeda - Autystyczny
26. PJ Harvey - The Words That Maketh Murder
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.

fot. materiały prasowe
Najlepsze single: TOP 8 piosenek Michaela Jacksona [WIDEO]

Zobacz zestawienie najwspanialszych utworów "Króla Muzyki Pop".

Polecamy
Ennio Morricone wystąpi w Polsce! Poznajcie szczegóły koncertu
Ennio Morricone wystąpi w Polsce! Poznajcie szczegóły koncertu

ENNIO MORRICONE wystąpi w Tauron Arena w Krakowie 6 lutego 2017 roku.

Godzinowy program Audioriver 2016
Godzinowy program Audioriver 2016

Organizatorzy właśnie podali szczegółowy program wydarzenia, w którego skład wchodzi ponad 100 koncertów, targi muzyczne, targi mody oraz kino.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Organek wystąpił w A2 [RELACJA] Wrocław

Ogień na scenie, czyli jak formacja Organek rozpaliła wrocławską publiczność

fot. materiały prasowe
Za nami energetyczne show Natalii Nykiel we Wrocławiu [RELACJA] Wrocław

Koncert odbył się 20 października 2018 w Centrum Koncertowym A2.