Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

The Princess - Parov Stelar Band

Tytuł albumu: The Princess
Data premiery: 2012-04-24

Wydawca: Sonic Distribution
Gatunek: Jazz
Wykonawcy: Parov Stelar

Ocena albumu: 5/5 
Twoja ocena:

O albumie

Na swoim nowym albumie The Princess Parov Stelar konsekwentnie rozwija swój niepowtarzalny styl, kontynuując przy tym historię najbardziej zadziwiającego sukcesu ostatnich lat. Zdobywając uznanie za przekraczanie granic muzycznych stylów, Parov zbadał dobrze znane i wypróbowane, klasyczne wzorce, zdekonstruował je i zdefiniował na nowo, tworząc w ten sposób swój własny styl. W tym samym czasie przeszedł ewolucję od DJ-a i producenta do lidera zespołu. Od tego czasu podróżował występując na scenach największych festiwali oraz w klubach. Jest ceniony za niestrudzone zaangażowanie – podczas ostatniej dekady zgromadził lojalną, międzynarodową bazę fanów, a wiele z jego nadchodzących koncertów zostało wyprzedanych na miesiące wcześniej. Zaczęło się od setek koncertów w Europie Wschodniej, zaś wkrótce podbił Europę Centralną i Amerykę Południową. Pozycja na szczycie list US iTunes Electronic Charts i New Artist Billboard Charts są dowodem na to, że nowatorskie brzmienie muzyki Parova Stelara, z łatwością przekracza także ocean.

23 kwietnia ukaże się długo oczekiwany nowy dwupłytowy album Parova Stelara, zatytułowany The Princess, który promuje długa, europejska trasa koncertowa (w maju wystąpi na kilku koncertach w Polsce). The Princess idealnie podsumowuje muzyczny rozwój Parova, nie zapominając przy tym o jego korzeniach. Bardziej niż kiedykolwiek poświęcił czas, by każdy utwór był krótką opowieścią wypełnioną pomysłami idealnie pasującymi do jego postawy, którą można ująć w słowach „wolna amerykanka”.

Większość piosenek, które znalazły się na pierwszym dysku, to bardzo emocjonalne, mające charakter wspomnień utworów, przygotowane przy użyciu fortepianu i pełnego tęsknoty zaśpiewanego na żywo czy też wsamplowanego głosu. Jak wyjątkowe, mające cechy kinowe You Got Me There i otwierający album Milla's Dream, które zostały nagrane gdzieś pomiędzy tourbusem a garderobą, podczas zeszłorocznej, jesiennej trasy koncertowej. Do tego, na pierwszej płycie znalazł się także soulowo-popowy hymn Nobody's Fool zaśpiewany przez Cleo Panther, wokalistkę koncertowego zespołu Parova Stelara.

Druga płyta przynosi rzeczy do tej pory nie wydane lub też dostępne tylko na winylu. Jak utrzymany w burleskowym stylu i hipnotyzujący partią trąbek Booty Swing, który już spowodował spore zamieszanie w Ameryce. Jest także Jimmy's Gang, jeden z utworów spod znaku electroswingu o mocnym basie, który jest czystą zabawą i który pokazuje, że Parov Stelar jest przywódcą nowego, ekscytującego gatunku. Na drugim dysku znalazły się również utwory nagrane przez jego koncertowy zespół oraz występy zarejestrowane w trio, co czyni The Princess niezwykle eklektycznym portretem artysty jakim jest Parov Stelar.

CD

 1. Milla\'s Dream
 2. All Night
 3. Nobody\'s Fool
 4. The Princess
 5. Silent Shuffle
 6. This Game
 7. You Got Me There
 8. Dust In The Summer Rain
 9. Requiem For Annie
 10. With You
 11. The Beach
 12. Song For The Crickets
 13. Beautiful Morning
 14. The Fog
 15. True Romance Part 2 (Bonus Track)

CD

 1. Jimmy\'s Gang
 2. Sally\'s Dance
 3. Booty Swing
 4. Baska Brother
 5. The Phantom / 1930 Version
 6. The Snake
 7. Wanna Fete
 8. Oh Yeah
 9. The Vamp
 10. The Paris Swing Box
 11. All Night (Extended Club Version)
 12. A Song For You
 13. Jimmy\'s Gang (Enzo Siffredi Remix) (Bonus Track)
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo

Pozostałe albumy tego wykonawcy

The Princess Two (2012) The Paris Swing Box (2010-11-19) Coco (2009-09-14) Shine (2007-10-05) Seven And Storm (2005-11-12) Rough Cuts (2004-10-25)
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o artyście

Parov Stelar Band
Parov Stelar Band Data urodzenia: 1974-11-27
Kraj: Austria
Gatunek: Jazz
FB dlaMaturzysty.pl reklama