Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

REset - Pokahontaz

Tytuł albumu: REset
Data premiery: 2017-12-01

Gatunek: Hip-Hop
Wykonawcy: Pokahontaz

Ocena albumu: brak ocen
Twoja ocena:

O albumie

Fokus i Rahim wracają do korzeni. Choć "REset" to już 4. pełnoprawny album w dyskografii Pokahontaz, to 1. nagrany w duchu lat 90. Za jego klasyczne brzmienie odpowiada wrocławska ekipa producencka White House.

Pokahontaz przyzwyczaił już do wyprzedzania epoki. Dotychczasowe wydawnictwa zespołu – zarówno "Recepturę", jak i pokryte złotem: "Rekontakt" oraz "Reversal" – śmiało można by określić mianem eksperymentalnych. Zmęczeni szukaniem progresywnych rozwiązań artyści zdecydowali się zatoczyć koło. Jak podkreślają, motywacją do nagrania płyty byli również słuchacze. – Zaczęło się od "Habitatu", czyli pierwszego singla promującego nasz poprzedni album, "Reversal".

To numer na samplowanym bicie, który został niezwykle pozytywnie odebrany przez fanów. "Dało nam to do myślenia" – wspomina Rahim. – "Później pojechaliśmy w trasę do Wielkiej Brytanii. Sporo naszych ludzi słuchało tam oldschoolowego rapu. W końcu sami za nim zatęskniliśmy" – dodaje.
"REset" Pokahontaz to 13 hip-hopowych utworów. 3 z nich swoją obecnością uświetnili wyjątkowi goście: Kaliber 44 ("404"), Bob One ("Czarne lustra") i przedstawiciel młodego pokolenia rapu, Tymek ("Kalendarze"). Za gramofonami pojawia się DJ West oraz gościnnie: DJ Bambus, DJ Samiryi i DJ Jaroz. Wszystkie nagrania zarejestrowane zostały w kultowym MaxFloStudio w Katowicach.

Miksem płyty zajął się Magiera, masteringiem – DJ Eprom.
Wydawnictwo promują single: "Nowy rozdział", "Kalendarze", "Stawiam dziś", "Krzyżówka", "Z buta w drzwi" i "404". Patronat medialny nad płytą sprawują: Czwórka – Polskie Radio, "VAIB", magazyn "Freestyle" i portal Freestyle.pl, Anywhere.pl, Popkiller.pl, Rap-news.eu, RapDuma.pl, AllAboutMusic.pl, DlaStudenta.pl i Empik. Partnerem wydawnictwa jest fundacja Legalna Kultura promująca dostęp do kultury z legalnych źródeł.

CD

 1. Z buta w drzwi
 2. Nowy rozdział
 3. Stawiam dziś
 4. Me nastawienie
 5. Kalendarze + Tymek
 6. B.o.
 7. Nigdy stop
 8. Mętlik
 9. Zerwani ze smyczy
 10. Krzyżówka
 11. Niflheim
 12. Czarne lustra + Bob One
 13. 404 + Kaliber 44
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo

Pozostałe albumy tego wykonawcy

Reversal (2014-08-20) Rekontakt (2012-10-19) R+ (2006) Receptura (2005)
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o zespole

Pokahontaz
Pokahontaz Data założenia: 2003
Kraj: Polska
Gatunek: Hip-Hop
FB dlaMaturzysty.pl reklama