Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Maleńczuk gra Młynarskiego - Maleńczuk Maciej

Tytuł albumu: Maleńczuk gra Młynarskiego
Data premiery: 2017-10-13

Wydawca: Sony Music Entertainment
Gatunek: Rock
Wykonawcy: Maleńczuk Maciej

Ocena albumu: brak ocen
Twoja ocena:

O albumie

"Maleńczuk gra Młynarskiego" to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Wojciecha Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk wybrał dwanaście utworów z różnych okresów twórczości tego wybitnego twórcy. Pierwszym, zapowiadającym album, jest "Żniwna dziewczyna" - melancholijna, polska bossa nova skomponowana dla Młynarskiego przez Jerzego Abratowskiego.

Wybierając piosenki, Maleńczuk kierował się ich rysem politycznym, ale jednocześnie nie był zupełnie konsekwentny. "Gdybym za wszelką cenę chciał utrzymać klucz polityczny, "Żniwna dziewczyna" czy "Absolutnie" nie znalazłyby się na płycie" – przyznaje. W interpretacjach artysty piosenki celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", w którym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany".

Album powstawał z krakowskimi muzykami, m.in. gitarzystą Markiem Piątkiem i perkusistą Wiesławem Jemiołem. Maleńczuk chciał początkowo, by na bębnie zagrał Janek Młynarski, ale syn poety przyznał, że nie będzie miał do tych piosenek obiektywnego stosunku i udzielił zgody na zrobienie tej płyty. Nagrania zakończyły się wiosną, cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego. Artysta postanowił wstrzymać się z jej wydaniem do jesieni.
Płyta "Maleńczuk gra Młynarskiego" trafi do sklepów 13 października.

CD

 1. Mam zaśpiewać coś o cyrku
 2. Absolutnie
 3. Maraton Sopot - Puck
 4. Żniwna dziewczyna
 5. Nowa jElita
 6. Co by tu jeszcze
 7. Szajba
 8. Jeszcze w zielone gramy
 9. W co się bawić
 10. Tupnął książę
 11. Ballada o dwóch koniach
 12. Ballada o szewcu Dratewce
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo

Pozostałe albumy tego wykonawcy

Tęczowa Swasta (2014-11-18) Psychocountry (2012-05-28) Yugopolis 2 (2011-09-21) Wysocki Maleńczuka (2011-05-06) Mezalianse (2011-02-21) Psychodancing - Live (2010-06-28) Starsi Panowie (2010-05-07) Psychodancing vol. 2 (2009-11-04) zobacz wszystkie albumy tego wykonawcy »
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o artyście

Maleńczuk Maciej
Maleńczuk Maciej Data urodzenia: 1961-09-14
Kraj: Polska
Gatunek: Rock
FB dlaMaturzysty.pl reklama