Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Coming Forth By Day - Cassandra Wilson

Tytuł albumu: Coming Forth By Day
Data premiery: 2015-04-07

Wydawca: Sony Music
Gatunek: Jazz
Wykonawcy: Cassandra Wilson

Ocena albumu: brak ocen
Twoja ocena:

O albumie

7 kwietnia 2015 roku ukaże się nowy album Cassandry Wilson zatytułowany „Coming Forth By Day.” Płyta ta jest niezwykłym hołdem złożonym wyjątkowej artystce, jaką była Billie Holiday w stulecie jej urodzin. Tytuł albumu „Coming Forth By Day" to angielskie tłumaczenie tytułu staroegipskiej „Księgi Umarłych” – zbioru zaklęć mających pomóc w wędrówce w zaświaty.

Cassandra Wilson z charakterystyczną dla siebie odwagą podeszła do repertuaru „Lady Day.” Wspólnie z producentem Nickiem Launay (znanym ze współpracy z Nickiem Cave), Cassandra wybrała zarówno mniej znane, jak i wielkie przeboje Billie Holiday.

- Coming Forth by Day’ jest hołdem dla piękna, mocy i geniuszu Billie Holiday. Album ten jest zbiorem muzycznych zaklęć, przewodnikiem przez mity, które narosły wokół jej życia. Album ten jest siłą napędową do ponownego zaistnienia twórczości Billie Holiday  w XXI wieku – powiedziała Cassandra.

W powstaniu albumu uczestniczyli między innymi:  producent Nick Launay, gitarzyści T Bone Burnett i Nick Zinner, aranżer Van Dyke Parks, sekcja rytmiczna The Bad Seeds (perkusista Thomas Wydler i basista Martyn P. Casey), długoletni współpracownik Cassandry, pianista Jon Cowherd oraz gitarzysta Kevin Breit.

- Postanowiliśmy dotrzeć do głębi tekstów. Rezultatem tego jest zupełnie nowe doświadczenie dla słuchaczy, zarówno tych , którzy znają Cassandrę, jak i dla tych którzy dopiero ją odkryją. To jest poruszające… to jest dla uszu i duszy – powiedział producent Nick Launay.

CD

 1. Don’t Explain
 2. Billie’s Blues
 3. Crazy He Calls Me
 4. You Go To My Head
 5. All Of Me
 6. The Way You Look Tonight
 7. Good Morning Heartache
 8. What A Little Moonlight Can Do
 9. These Foolish Things
 10. Strange Fruit
 11. I’ll Be Seeing You
 12. Last Song (For Lester)
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Więcej o artyście

Cassandra Wilson
Cassandra Wilson Data urodzenia: 1955-12-04
Kraj: Stany Zjednoczone
Gatunek: Jazz
FB dlaMaturzysty.pl reklama