Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Comfort and Happiness - Podsiadło Dawid

Tytuł albumu: Comfort and Happiness
Data premiery: 2013-05-28

Wydawca: Sony Music Poland
Gatunek: Rock
Wykonawcy: Dawid Podsiadło

Ocena albumu: 4.38/5 
Twoja ocena:

O albumie

Dawid Podsiadło to ujmujący młody człowiek. Bystry, ale skromny i rozsądny. Przyjaźń i miłość najbliższych i znane kąty w swojej rodzimej Dąbrowie Górniczej ceniący bardziej niż kolorowe pokusy wielkiego świata. To wystarczy, żeby go polubić, ale to oczywiście zbyt mało, by sięgnąć po jego płytę. Na szczęście „Comfort and Happiness” już od pierwszych dźwięków dowodzi, że mamy do czynienia z debiutem, jakich na polskim rynku ze świecą szukać.

 Dawid śpiewa równolegle w dwóch rockowych zespołach – Curly Heads oraz Reaching For The Sun – i nawet nieźle mu idzie: z tym pierwszym zdobył w 2012 roku wyróżnienie w Jarocinie. Szerokiej publiczności dał się jednak poznać za sprawą telewizyjnego show „X-Factor”, którego ubiegłoroczną edycję zwyciężył, m.in. za sprawą pięknych interpretacji  

- I co z tego? – powiedzą malkontenci. – Gwiazdy z talent-shows błyszczą krótko, bo brakuje im repertuaru…
Dawid Podsiadło rozwiewa wszelkie wątpliwości płytą „Comfort and Happiness”, na której nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale która dowodzi, jak znakomicie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza! Ale trzeba przyznać, że partnerów miał znakomitych – współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki (znany ze współpracy m.in. z Anią Dąbrowską, Moniką Brodką i Noviką), a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak.
- Bogdan to piękny człowiek, z pięknymi historiami i życiorysem pełnym niesamowitych rzeczy. Mam ogromne szczęście, że mogę z nim współpracować, podobnie jak z Karoliną, która jest idealnym uzupełnieniem Bogdana. Razem tworzą niesamowitą całość. Bardzo się cieszę, że mogłem być z nimi – wspomina sesję nagraniową Podsiadło.

Dawid Podsiadło ma 20 lat i jak niemal każdy przedstawiciel swojego pokolenia lubi gry komputerowe – tytuł albumu został zaczerpnięty z jednej z części kultowego cyklu „Final Fantasy” – i filmy o zombie. Ale uwielbia również komedie romantyczne, w których, jak wiadomo, dramatyczne, wzruszające perypetie bohaterów prowadzą zawsze do pogodnego happy endu. Taka właśnie jest płyta Dawida – wzrusza, buzuje emocjami, smutek przeplatając z nadzieją. A happy end jest taki, że po przesłuchaniu „Comfort and Happiness” nikt nie ma wątpliwości, że narodził się na polskiej scenie wokalista, jakiego dawno nie było. Nie gwiazda z telewizji - artysta z krwi i kości.

Patronem płyty jest:

 

 

 

CD

 1. And I
 2. !H.A.P.P.Y!
 3. Nieznajomy
 4. Trójkąty i kwadraty
 5. Elephant
 6. Vitane
 7. Vitane
 8. No
 9. Im Searching
 10. Bridge
 11. No Part II
 12. Little Stranger
 13. S&T
Dodaj do:
 • Wykop
 • Flaker
 • Elefanta
 • Gwar
 • Delicious
 • Facebook
 • StumbleUpon
 • Technorati
 • Google
 • Yahoo

Pozostałe albumy tego wykonawcy

Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • Spokojna i klimatyczna płyta [0]Płyta jest bardzo spokojna i klimatyczna, ale dla mnie najlepsze są kawałki "Trójkąty i Kwadraty" oraz "Nieznajomy" mają trochę więcej życia a ich wykonanie po polsku jest o wiele lepsze niż po angiel...

  2013-07-10, 08:25:17
  RaaK.pl
Zobacz wszystkie wypowiedzi

Więcej o artyście

Podsiadło Dawid
Podsiadło Dawid Data urodzenia: 1993-05-23
Kraj: Polska
Gatunek: Pop
FB dlaMaturzysty.pl reklama