Albumy muzyczne
Tribute To Komeda

Marysia Sadowska Tribute To Komeda Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Tribute To Komeda" (Marysia Sadowska). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Marysia Sadowska.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: Sony BMG
  • Nośnik: -
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2006-06-12

O albumie

Wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider w jednej osobie - Maria Sadowska związana jest z muzyką od zawsze... Pierwszą solową płytę nagrała mając 14 lat, kolejną trzy lata później. Wydała dwa albumy w Japonii. W lutym 2004 roku, ukazała się jej pierwsza polska "dorosła płyta", na której mogliśmy usłyszeć połączenie poezji Marii Jasnorzewskiej - Pawlikowskiej z nowoczesną muzyką klubową i jazzem.

12 czerwca ukaże się kolejna płyta Sadowskiej "Tribute to Komeda" poświęcona pamięci Krzysztofa Komedy, najznakomitszego polskiego muzyka jazzowego, którego talent został doceniony na całym świecie. Komeda był prekursorem europejskiego jazzu, zasłynął również jako autor muzyki filmowej (napisał muzykę m.in. do filmów Polańskiego- "Nóż w wodzie" i "Dziecko Rosemary", Wajdy - "Niewinni czarodzieje", Nasfetera "Mój tato", Morgensterna "Do widzenia do jutra" czy Kulika "The Riot").

Choć Komeda znany jest jako kompozytor muzyki filmowej, nie możemy jednak zapominać, że przede wszystkim był twórcą cudownych tematów i melodii. Była to głownie muzyka instrumentalna. To właśnie po nią sięga Maria Sadowska i zamieniając tematy jazzowe na piosenki, odkrywa przed nami nowy świat, nowe spojrzenie na muzykę. Klimat muzyczny całej płyty to jazzująca elektronika, obfitująca w inspiracje zarówno tradycją jak i nowoczesnymi nurtami.

Inne wydania tego albumu

Album "Tribute To Komeda" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Tribute To Komeda".

Więcej

Polecamy
Marysia Sadowska
Marysia Sadowska - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!