Albumy muzyczne
polecamy Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje

Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje". Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny.

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje".

Płyta nr 1

O albumie

Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje to bezprecedensowe wydawnictwo na polskim rynku muzycznym. Jeden z najbardziej cenionych dziennikarzy filmowych podjął się zadania, w którym po raz pierwszy przedstawia swój oryginalny punkt widzenia na muzykę filmową. Płyta ukaże się 3 listopada br. nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

Kompilacja szesnastu utworów Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje nie jest zbiorem najbardziej zgranych i oczywistych przebojów, które można znaleźć na innych wydawnictwach tego typu. Jest przedstawieniem kompleksowego podejścia do tematu hitów w obrazach kinowych. Jak mówi Tomasz Raczek, autor wyboru: Piosenki umieszcza się w filmach po to, byśmy je nucili i za ich sprawą wracali do tych filmów albo wybierali się na nie do kina. Ale nucić to jedno, a zdawać sobie sprawę z tego co słyszymy i rozumieć dlaczego nam się to podoba, to drugie. I tu zaczyna się Sztuka Słuchania Filmów. A właściwie sztuka wsłuchiwania się w filmy i poznawania ich niejako od spodu, poprzez dźwięki. Za pomocą tej płyty chcę namówić kinomanów na pełne uwagi i chęci zrozumienia źródeł sukcesu, wsłuchanie się w kilkanaście wielkich przebojów dużego i małego ekranu. Będą to piosenki z różnych stron świata, w różnych językach: po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku, polsku, a nawet w hindi, urdu i punjabi. Bo kino jest wszędzie. I tylko tak można do niego podchodzić: dając równe prawa każdemu filmowi, niezależnie od tego z której strony świata pochodzi.

Autor dołożył  starań, aby przełamać fałszywy stereotyp, że historia kina to historia Hollywoodu; że wszystko, co ważne, dobre i godne zapamiętania w dziedzinie filmu pochodzi z Ameryki. Dlatego sięgnął nie tylko do nagradzanych Oscarami standardów, ale także do hitów kina z całego świata. Na płycie znalazły się  piosenki, które mają swoją historię, dającą się odczytywać równolegle z filmem. Obok takich wykonawców jak Ella Fitzgerald (z piosenką Manhattan z serialu Tylko Manhattan), Julie Cruise (Falling z serialu Twin Peaks) czy Santa Esmeralda (Don’t Let Me Be Missunderstood z Kill Bill vol.1)  usłyszymy także przepiękną kompozycję Nim wstanie dzień (z obrazu Prawo i pięść) w wykonaniu Edmunda Fettinga oraz nieustannie zachwycającą swoim wszechstronnym talentem Irenę Kwiatkowską w piosence Roztańczone nogi z filmu Hallo Szpicbródka!

Atutem płyty Sztuka Słuchania Filmów. Przeboje jest to, że Tomasz Raczek, dla wszystkich koneserów kina, przygotował także teksty przedstawiające ciekawe, mało znane historie przebojów i filmów, z których pochodzą.

Wydawcą płyty jest Wytwórnia Muzyczna MTJ, która w swoim muzycznym portfolio posiada zarówno artystów legendarnych, jak i debiutantów, poruszających się w bardzo różnej stylistyce muzycznej - od piosenki literackiej przez rock i pop, po twórczość dla dzieci.  

Tracklista:

1.    R. Rahman - Jai Ho / „Slumdog. Milioner z ulicy”
2.    Bobby Vinton - Blue Velvet / „Blue Velvet”
3.    Caetano Veloso & Lila Downs - Burn It Blue / „Frida”
4.    Cher - The Shoop Shoop Song / „Syreny”
5.    Doris Day - Whatever Will Be, Will Be / „Człowiek, który wiedział za dużo”
6.    Edmund Fetting - Nim wstanie dzień / „Prawo i pięść”
7.    Ella Fitzgerald - Manhattan / „Tylko Manhattan”
8.    Gene Kelly - Singing in the Rain / „Deszczowa piosenka”
9.    Irena Kwiatkowska - Roztańczone nogi / „Hallo Szpicbródka”
10.    Sława Przybylska - Pamiętasz, była jesień / „Pożegnania”
11.    Grażyna Łobaszewska - Magiczne ognie tej jesieni / „Magiczne ognie”
12.    Jevetta Steele - Calling You / „Bagdad Cafe”
13.    Julee Cruise - Falling / „Miasteczko Twin Peaks”
14.    Magali Noël - Le Rififi / „Le Rififi”
15.    Pola Negri - Tango Notturno / „Tango Notturno”
16.    Santa Esmeralda - Don’t Let Me Be Misunderstood / „Kill Bill vol. 1

Inne wydania tego albumu

Album "Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje".

Więcej

Spodobał Ci się album "Tomasz Raczek. Sztuka słuchania filmów. Przeboje"? Szukasz innych płyt z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: płyty z gatunku muzyka filmowa, płyty z roku 2014, płyty z gatunku muzyka filmowa z roku 2014, płyty na literę T.
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!