Albumy muzyczne
The Sweet Escape

Gwen Stefani The Sweet Escape Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "The Sweet Escape" (Gwen Stefani). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Gwen Stefani.

  • Gatunek: Pop-rock
  • Wytwórnia: Interscope Records
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2006-12-05

O albumie

Gwen Renee Stefani, urodziła się w Anaheim, w Kalifornii. Właśnie w tam, kilkanaście lat później, powstał zespół No Doubt, w którym najpierw pojawił się brat Gwen, a później ona sama. Po kilku latach grania na imprezach uniwersyteckich i otwierania koncertów bardziej znanych zespołów, No Doubt zaskoczyli świat ogromnym przebojem "Don’t Speak”. Piosenka okazała się wielkim sukcesem na całym świcie, tak samo jak wydany nieco później album "Tragic Kingdome”. Ta płyta uczyniła z zespołu No Doubt i z samej Gwen, gwiazdy światowego formatu! Od tego momentu, wszystko potoczyło się doskonale, kolejne albumy i takie hity jak między innymi "Ex - Girlfriend”, "Simple Kind Of Life” czy "Running”, wciąż utrzymywały No Doubt na fali wznoszącej. Jednak w pewnym momencie, muzycy poczuli, że potrzebują odpoczynku i zawiesili, na pewien czas, działalność zespołu. Gwen, nie zamierzała jednak siedzieć bezczynnie, w roku 2004 nagrał swój pierwszy solowy album "Love Angel Music Baby”. Płyta natychmiast stała się sensacją, a Gwen Stefani zaczęła regularnie pojawiać się na okładkach wszystkich magazynów. W tym samym roku, zadebiutowała także jako aktorka występując u boku Leonardo Di Caprio w filmie "Aviator”. Cały rok 2005 Gwen spędziła na koncertach promujących album i tworzeniu własnej marki odzieżowej "L.A.M.B.” Teraz, jej niesamowita aktywność i niechęć do stagnacji i lenistwa, daje o sobie znać po raz kolejny! Mimo iż w maju tego roku po raz pierwszy została mamą, już w grudniu ukarze się jej drugi solowy album "The Sweet Escape”! Pierwszym singlem z tego albumu, będzie rewelacyjny, wyprodukowanych przez legendarnych The Neptunes, utwór "Wind It Up”. Poza nimi, na albumie pojawią się gościnnie także Akon, Tony Kanal, Nellee Hooper, Sean Garrett, Swizz Beatz, Dave Stewart oraz pianista zespołu Keane, Tim Rice-Oxley. Równocześnie z nowym albumem, ukarze się także koncertowe DVD, "Harajuku Lovers Live”, zarejestrowane w czasie występów w rodzinnym mieście Gwen, Anaheim. Podsumowując, koniec roku spędzimy razem z Gwen, na szalonej podróży poprzez różne style i gatunki muzyczne, które w absolutnie rewelacyjny sposób łączą się w jej twórczości! Czas przygotować się na "The Sweet Escape” i "Harajuku Lovers Live”!

Płyta z serii Zagraniczna Muzyka w Polskiej Cenie.

Inne wydania tego albumu

Album "The Sweet Escape" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "The Sweet Escape".
Gwen Stefani
Gwen Stefani - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!