Albumy muzyczne
ŚREDNIOWIECZNOŚĆ

Lubomski ŚREDNIOWIECZNOŚĆ Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "ŚREDNIOWIECZNOŚĆ" (Lubomski). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Lubomski.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2022-03-29

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "ŚREDNIOWIECZNOŚĆ".

O albumie

25 marca 2022 roku Lubomski powrócił z nowym albumem pt. „SĘK YOU”. Pierwszym singlem z płyty był utwór „Jednakowi”. Dzisiaj (29.03) premierę ma drugi singiel z tego krążka – „Średniowieczność”, do którego powstała live sesja.

Takie refleksje na temat singla „Średniowieczność” snuje Mariusz Lubomski: - Ósma piosenka na płycie, finałowa, to właśnie „Średniowieczność”. Ma nam wszystkim powiedzieć żebyśmy nie byli średniakami, żebyśmy mieli jednak „to coś”, swoje poglądy, swój własny stosunek do świata, żebyśmy byli bezkompromisowi, nie nijacy. W kontekście singla „Średniowieczność” nagrodą dla mnie będzie to jak gdzieś kiedyś zobaczę taki obrazek, jak w amatorskim filmie: mężczyzna w średnim wieku, który ma błysk w oczach, tańczy właśnie do tej piosenki, jest odmieniony, uniesiony. Może to alkohol, może partnerka, może sytuacja, bo może córka wyszła za mąż? Bardzo bym chciał zobaczyć kogoś właśnie takiego. Byłaby to chyba największa nagroda dla mnie za tę piosenkę. Może nie za całą płytę, ale za tę piosenkę, która, mam nadzieję, trafi do ludzi.

„Nieszkolony głos, mało znana twarz, repertuar ambitny nie dla mas” śpiewał na festiwalu w Opolu w 1987 roku Mariusz Lubomski. Silny głos, charyzma i charakterystyczny taniec uwiódł publiczność w całej Polsce. Był to początek wyjątkowej drogi artystycznej. Ostatnia, wydana w 2008 roku płyta „Ambiwalencja” okazała się dużym sukcesem. Znalazła się na niej nowa wersja piosenki „Spacerologia”, ze znaną frazą „Mam ręce w kieszeniach, a kieszenie jak ocean”. 

Muzyka i teksty piosenek na albumie „SĘK YOU” ukazują człowieka i całą gamę stanów świadomości oraz emocji, które mu towarzyszą. Słowa autorstwa Sławka Wolskiego poetycko i dosadnie opisują ludzkie uczucia. Muzyka oraz interpretacja Mariusza Lubomskiego wyrywa nas na chwilę z codzienności i porusza.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "ŚREDNIOWIECZNOŚĆ" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "ŚREDNIOWIECZNOŚĆ".
Lubomski
Lubomski - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!