Albumy muzyczne
nowość SIDE EYE NYC

Pat Metheny SIDE EYE NYC Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "SIDE EYE NYC" (Pat Metheny). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Pat Metheny.

  • Gatunek: Jazz
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-09-10

O albumie

Pat Metheny prezentuje dziś „SIDE-EYE NYC (V1.IV)”, debiut swojego nowego projektu SIDE-EYE trio, w którym artyście towarzyszą starannie dobrani, jak sam to określa, "muzycy nowej generacji, którzy w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie mnie zainteresowali".

SIDE-EYE NYC (V1.1V) to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny'ego, takich jak np. „Better Days Ahead”. Ten stary klasyk Pata Metheny'ego lśni w zupełnie nowym świetle. Fani artysty poznali już ten utwór w różnych wersjach. Teraz wyobraźcie sobie mały bar, w którym siedzą sobie i grają najwięksi jazzmani. “Fascynuje mnie to, które z moich starszych utworów nadal interesują nowe pokolenia muzyków, a ten kawałek ma formę i harmonię, którą ludzie chcą grać i o niej rozmawiać.[...] James wniósł do niego klimat, który sprawił, że utwór nabrał świeżości" - komentuje Pat. Mowa tu o 26-letnim pianiście, organiście i klawiszowcu - James’ie Francies’ie, którego usłyszymy na pycie obok 34-letniego perkusisty, zdobywcy nagrody GRAMMY - Marcusa Gilmore’a. "Granie z nimi, to dla mnie naturalna kolej rzeczy" - mówi Metheny. "Oni dosłownie wychowywali się na tych utworach, grając te kompozycje od początków swoich muzycznych karier, zupełnie tak jak kiedyś robiłem to ja, grałem utwory innych muzyków, ostatecznie dołączając do ich zespołów".

ip

Inne wydania tego albumu

Album "SIDE EYE NYC" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "SIDE EYE NYC".
Polecamy
Pat Metheny
Pat Metheny - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!