Albumy muzyczne
Revolution Radio

Green Day Revolution Radio Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Revolution Radio" (Green Day). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Green Day.

O albumie

12 studyjny album Green Day zatytułowany „Revolution Radio”. Album promuje singiel „Bang Bang”.

Materiał na płytę „Revolution Radio” muzycy nagrali w Oakland. Sami podjęli się produkcji albumu. Rezultat to 12 napędzanych gniewem gitarowych hymnów, spójnych ze znaną fanom stylistyką Green Day. W tekstach zespół porusza złożoność i niepewność związaną ze współczesną egzystencją. Muzycznie album jest surowy, dziki i nieokiełznany. „Revolution Radio” przypieczętowuje status Green Day, jako jednego z czołowych głosów w muzyce rockowej.

Inspiracją dla zapowiadającego płytę singla „Bang Bang” były aktualne wydarzenia na świecie. Green Day powraca i ma do przekazania swoim fanom więcej niż kiedykolwiek. – „Oczywiście, że świat stracił poczucie zbiorowości… ja, Mike i Tré też czujemy się zagubieni” – mówi lider Green Day Joe Armstrong – „Revolution Radio” ma pomóc wszystkim zagubionym duszom się zjednoczyć… by zaczęły razem tańczyć… razem śpiewać i przede wszystkim, by odnalazły się nawzajem. Jest to idea zespołu Green Day, która przyświecała nam od samego początku.

Inne wydania tego albumu

Album "Revolution Radio" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Revolution Radio".
Green Day
Green Day - Wybrane albumy
Konkurs Ziaja