Albumy muzyczne
nowość Reprise

Moby Reprise Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Reprise" (Moby). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Moby.

O albumie

Muzyczny pionier, Moby, zapowiada swój nowy album, „Reprise”, który ukaże się 28 maja nakładem Deutsche Grammophon. Na „Reprise” Moby powraca do najważniejszych momentów swojej 30-letniej kariery i przedstawia je na nowo. Wraz z Budapest Art Orchestra, Moby opracował niektóre ze swoich najbardziej rozpoznawalnych klasyków i przebojów w świeżych aranżacjach na orkiestrę i instrumenty akustyczne. Do Moby’ego dołącza również znakomity line-up artystów z całego muzycznego spektrum, w tym Alice Skye, Amythyst Kiah, Apollo Jane, Darlingside, Gregory Porter, Jim James, Kris Kristofferson, Luna Li, Mark Lanegan, Mindy Jones, Nataly Dawn, Skylar Grey i Vikingur Ólafsson.

„Reprise” zawiera najważniejsze utwory Moby’ego, wśród nich przełomowy taneczny „Go”, „Extreme Ways” (znany z serii thrillerów akcji opartych na postaci Jasona Bourne’a), „Natural Blues” czy „Why Does My Heart Feel So Bad?”. Niektóre z nowych wersji są oszczędniejsze i wolniejsze, podczas gdy inne wykorzystują cały potencjał, jaki może zaoferować orkiestra. Po trzech dekadach swojej kariery, „Reprise” jest w mniejszym stopniu płytą w rodzaju greatest hits, a bardziej okazją do refleksji nad sposobem, w jaki sztuka może z czasem dostosować się do różnych okoliczności i kontekstów.

– Przepraszam, jeśli to, co powiem, jest oczywiste, ale dla mnie głównym celem muzyki jest przekazywanie emocji. Dzielenie się jakimś aspektem ludzkiego istnienia z kimś, kto tej muzyki słucha – stwierdza Moby. Dlaczego zdecydował się włączyć do nagrania orkiestrę? – Brakuje mi prostoty i wrażliwości, jaką można uzyskać w muzyce akustycznej lub klasycznej.

Podwaliny pod „Reprise” zostały położone, kiedy Moby został zaproszony do wzięcia udziału w pierwszej w historii swojej kariery współpracy z muzykami klasycznymi – koncertu z jego muzyką na żywo w Walt Disney Concert Hall z jego przyjacielem Gustavo Dudamelem i Los Angeles Philharmonic w październiku 2018 roku.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Reprise" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Reprise".
Polecamy
Moby
Moby - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!