Albumy muzyczne
RAJD 44

Natasza Urbańska RAJD 44 Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "RAJD 44" (Natasza Urbańska). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Natasza Urbańska.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-11-26

O albumie

Rajd 44 to drugi studyjny album Nataszy. Organiczne dźwięki w nowoczesnej aranżacji powstały pod skrzydłami Sampler Orchestra ( Stanisław Koźlik, Paweł Moszyński ), znanymi z projektów nominowanych do Fryderyków ( Różewicz - Interpretacje , Marysia Starosta - Ślubu nie będzie ).

Pierwszy singiel z płyty pt. „Nieuchronne” ukazał się w 2020, tym samym zapowiadając nową, niezależną drogę artystki. Natasza jest wydawcą, współkompozytorem, współautorem i autorem tekstów piosenek na płycie Rajd 44. Opowiada na niej o swojej drodze zawodowej jaką do tej pory przeszła, wyboistą i pełną zakrętów. Pierwszą metą jest właśnie ta płyta, na której Natasza odnajduje siebie jako artystkę i twórcę .

Na płycie usłyszymy wyjątkowy duet z Maciejem Maleńczukiem, który jest dowodem na to, że przeciwieństwa się przyciągają i potrafią razem świetnie zabrzmieć. „Psie łzy” to utwór o tęsknocie i lojalności, wnosi do albumu ducha prawdziwego blues’a.

Tekst do piosenki „Ile” napisał Ten Typ Mes, dzięki któremu utwór na płycie wyróżnia się swoją formą i niezwykłą historia o dwóch światach Nataszy oczami artysty. Niewątpliwie jednym ze smaczków jest remix do utworu „Instynkt” autorstwa kultowego kolektywu Kamp!, nie jest jednak to jedyny rework na płycie.

Dobrosław Jabłoński, młody 19 letni muzyk, odkrycie Nataszy,  na jej osobiste zaproszenie zinterpretował „Nieuchronne” na swój sposób, zamykając tracklistę w świeżym stylu.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "RAJD 44" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "RAJD 44".
Polecamy
Natasza Urbańska
Natasza Urbańska - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!