Albumy muzyczne
Pieśni XXI wieku

Farben Lehre Pieśni XXI wieku Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Pieśni XXI wieku" (Farben Lehre). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Farben Lehre.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-03-26

O albumie

35 lat minęło jak jeden dzień… Świat wydaje się całkowicie inny niż ponad trzy dekady temu, jednak pewne stereotypowe sytuacje, zachowania czy okoliczności pozostają niezmienne, tak jakby w czas w tych aspektach stanął w miejscu i nie zamierzał się ruszyć, nawet o krok do przodu. Poniekąd świadectwem takiego stanu rzeczy jest obrazowy tekst do utworu „Przemiany”, z czerwca 1989 roku, który otwiera jubileuszową płytę zespołu FARBEN LEHRE, zatytułowaną sugestywnie „PIEŚNI XX WIEKU”. Ta historycznie istotna kompozycja, bez wątpienia okazuje się wyjątkowo reprezentatywnym pomostem dźwiękowo-przekazowym, pomiędzy tym, co płocka kapela miała do zaproponowania ponad 30 lat temu, a tym co muzycy prezentują w obecnym czasie. Utwór, w swojej nowej wersji nie utracił tego nowofalowo-rockowego sznytu z lat 90-ych, a z drugiej strony został wzbogacony o szczyptę  współczesnej świeżości i nowocześniejszego brzmienia. Mimo, iż oryginalna wersja była wykonywana na dwie gitary, Konrad Wojda skutecznie poradził sobie z tym wyzwaniem, zatem brak drugiego wiosła jest praktycznie nieodczuwalny dla słuchacza. „Przemiany” są pierwszym singlem ze wspomnianego albumu „PIEŚNI XX WIEKU”, który jest zacnym ukoronowaniem 35 lat aktywnego funkcjonowania grupy FARBEN LEHRE na polskiej scenie… Energia oraz witalność, w połączeniu z nowoczesnym brzmieniem, stanowią świadectwo, że – mimo czasu pandemii – płocka ekipa z jest w dobrej formie, pozostając kreatywną na polu tworzenia...  

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Pieśni XXI wieku" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Pieśni XXI wieku".
Polecamy
Farben Lehre
Farben Lehre - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!