Albumy muzyczne
nowość Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall

Miuosh Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 5

Album "Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall" (Miuosh). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Miuosh.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2022-05-23

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall".

Płyta nr 1

O albumie

Kilkudziesięcioosobowy chór Zespołu Śląsk, światowej klasy muzycy, liczni wokaliści z odmiennych muzycznie biegunów i czuwający nad całością MIUOSH – „Pieśni współczesne” łamią standardy znanych nam koncertów. To swoisty spektakl muzyczny z niespotykaną oprawą. Już 10 czerwca do sklepów trafi zapis tego wyjątkowego wydarzenia, czyli MIUOSH x Zespół Śląsk – „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall”. Do 8 czerwca trwa preorder wersji limitowanej albumu w wersji 2CD + Blu-Ray, zawierającej dodatkowe wykonania utworów spoza podstawowego albumu. Wydawnictwo promuje singiel „Utopiec” nagrany wspólnie z Belą Komoszyńską.

Trasa jakiej jeszcze nie było

Zaczęło się w lutym 2022 w katowickim NOSPR-ze, a później projekt MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” odwiedził jeszcze Poznań, Wrocław, Warszawę, Kraków i Bielsko-Białą. Artyści zagrali dla publiczności 15 koncertów, które wyprzedały się w błyskawicznym tempie. Już 10 czerwca 2022 na rynek trafi album z rejestracją tego przedsięwzięcia. Wydawnictwo MIUOSH x Zespół Śląsk – „Pieśni współczesne live at Cavatina Hall” będzie pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych na świecie zapisem koncertowym zrealizowanym w technologii Dolby Atmos, a oprócz muzyki będzie zawierać również dostęp on-line do materiałów dodatkowych w postaci cyfrowej, m.in. do filmu koncertowego ukazującego kulisy prac nad produkcją tego wydarzenia oraz zapis video koncertów, które odbyły się w nowo otwartej sali koncertowej Cavatina Hall w Bielsku-Białej. W cały projekt zaangażowanych zostało ponad 140 osób, w tym niezwykły i uznany na całym świecie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz wykonawcy, tacy jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni. Do 8 czerwca trwa preorder wersji limitowanej albumu w wersji 2CD + Blu-Ray, zawierającej dodatkowe wykonania utworów spoza podstawowego albumu.

Platynowa płyta

MIUOSH x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne” to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. MIUOSH jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów, które śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji. Płyta „Pieśni Współczesne” pokryła się platyną i została nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Korzeni Blues. Teraz nadszedł czas na wznowioną wersję wydawnictwa będącą zapisem koncertu na żywo w bielskim Cavatina Hall. Album promuje singiel „Utopiec” z udziałem Beli Komoszyńskiej. Płytę już można zamawiać w internecie w wersji limitowanej.

Geneza projektu

Historia projektu ma swoje źródło w 2019 roku, gdy MIUOSH zaprosił Zespół Śląsk do udziału w koncercie „Scenozstąpienie”. Wtedy przed 43-tysięczną publicznością zgromadzoną na Stadionie Śląskim raper i producent zaprezentował się z ponad stuosobową ekipą Zespołu Śląsk, co dało niezwykły efekt. Kolejne miesiące przyniosły nowe kooperacje, które zrodziły ideę nadania utworom z repertuaru zespołu bardziej współczesnego charakteru. MIUOSH, autor muzyki i tekstów, zdecydował się zaprosić do pracy nad wydawnictwem także licznych wokalistów, którzy dodali do stworzonych przez niego utworów własne, niepowtarzalne brzmienie. Album promowały single: „Wołanie” z królem,  „Doliny” z udziałem Jakuba Józefa Orlińskiego, „Zmierzch” nagrany z duetem Kwiat Jabłoni, „Mantra” z Igorem Herbutem, „Celina” z Julią Pietruchą oraz „Imperium” z RALPHEM KAMINSKIM.

ip 

Inne wydania tego albumu

Album "Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall".

Więcej

Spodobał Ci się album "Pieśni Współczesne live at Cavatina Hall"? Szukasz innych płyt z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: płyty z gatunku hip-hop, polskie płyty muzyczne, polskie płyty muzyczne z gatunku hip-hop, płyty z roku 2022, płyty z gatunku hip-hop z roku 2022, polskie płyty z roku 2022, polskie płyty hip-hop z roku 2022, płyty na literę P.
Polecamy
Miuosh
Miuosh - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!