Albumy muzyczne
Oddycham

Kamil Bednarek Oddycham Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 3

Album "Oddycham" (Kamil Bednarek). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Kamil Bednarek.

  • Gatunek: Reggae
  • Wytwórnia: Rockers Publishing
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2015-05-29

O albumie

Album "Oddycham" nie jest zestawem piosenek, które powstawały z myślą o płycie. To swego rodzaju dziennik, zbiór moich wspomnień z ostatnich dwóch intensywnych lat. Wyjątek stanowi utwór "List" - jest to piosenka, którą mój tata napisał dla mamy kiedy byli bardzo młodzi. Nigdy nie miał okazji, by ją nagrać, więc zrobiłem to dla niego.
Na początku tego roku wróciłem na Jamajkę, by ponownie spotkać się ze wspaniałymi muzykami, których miałem okazję poznać kilka lat wcześniej. Zaprosiłem do współpracy m.in. rewelacyjnego saksofonistę Deana Frasera i jego sekcję dętą, Alborosie'ego, chórek Earl i Maria Smith (dzieci gitarzysty Earla "Chinna" Smitha - grającego m.in. z Bobem Marley'em i jego synami), Resoterica z Fyah Keepers i bardzo ważną dla mnie postać - Juniora Kelly. To właśnie dzięki niemu zacząłem słuchać reggae. Na płycie udział wzięli także niezwykli polscy goście, jak Jelonek, Staff, KaCezet i wielu innych.
Album zarejestrowaliśmy we wrocławskim Tower Studio oraz Tuff Gong Studio w Kingston, a produkcją zajął się Mario Activator ze Studio As One.
"Oddycham" to energetyczne, rootsowe reggae ze wspólnym mianownikiem - moimi wspomnieniami.

/Kamil Bednarek/

Inne wydania tego albumu

Album "Oddycham" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Oddycham".
Kamil Bednarek
Kamil Bednarek - Wybrane albumy