Albumy muzyczne
Nie ma

Iwona Skv Nie ma Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Nie ma" (Iwona Skv). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Iwona Skv.

  • Gatunek: Hip-Hop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-12-10

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Nie ma".

Płyta nr 1

  1. 1. Nie ma - Iwona Skv

O albumie

Tak o pierwszej solowej piosence oraz nadchodzącej płycie mówi Iwona Skv:

- Napisałam „Nie ma” rok temu przed świętami Bożego Narodzenia przy okazji nagonki na osoby LGBT+. Czułam się przestraszona, a zarazem wściekła na polityków i potrzebowałam to z siebie wyrzucić.  Obecnie okazuje się, że tekst jest złowieszczo jeszcze bardziej aktualny.  Idąc za słowami Doroty Sumińskiej, myślę, że winniśmy nauczyć się żyć ze sobą na Ziemi jako jeden gatunek, a nie wywozić dzieci do lasu, bo się urodziły w innym miejscu.  Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi, a nie homo, imigrantami, uchodźcami, etc. Stąd moje podstawowe pytanie w refrenie - kto tu serce ma, a kto go nie ma? I dlaczego ktoś w ogóle ma prawo o tym decydować? Wydaję „Nie ma” rok później, gdyż nie wiedziałam pod koniec 2020 kim jest Iwona Skv, a moją głowę i serce zajmowała muzyka i produkowanie debiutanckiej płyty mojego poznańskiego girlsbandu Shyness! W końcu zrozumiałam niedawno, że nie czuję się już Rebeką.

Pamiętam, że od początku bycie „Rebeką” było odświętne, związane z wystrojeniem się na koncert, było na chwilę.  Teraz już wiem, że chcę by ta osoba na scenie była po prostu mną, by nie znikała po wyjściu ze świateł reflektorów. I przyznaję, chyba od zawsze chciałam wszystko robić sama, nie musieć iść na kompromis. Klip do piosenki ukazuje mnie w nowy sposób, moja dziewczyna, po obejrzeniu go powiedziała, że to właśnie jestem dla niej ja. To ważne.  Wyjście z koszul, garniturów, ku własnemu flow, ryzyko ukazania się w nowy sposób słuchaczom i słuchaczkom. Produkuję obecnie dalszy materiał na płytę, siedząc sobie w swoim domowym studio w Poznaniu.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Nie ma" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Nie ma".
Iwona Skv
Iwona Skv - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!