Albumy muzyczne
Nie czekaj na znak

Wojciech Cugowski Nie czekaj na znak Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena: 5

Album "Nie czekaj na znak" (Wojciech Cugowski). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Wojciech Cugowski.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2022-04-08

O albumie

Wreszcie ten czas nadszedł i 8 kwietnia 2022 roku Agencja Muzyczna Polskiego Radia wyda składający się z dwunastu utworów materiał zatytułowany „Nie czekaj na znak”, firmowany imieniem i nazwiskiem WOJTKA CUGOWSKIEGO.

Co prawda zatytułowany jak cała płyta singiel ukazał się już jesienią 2020 roku i wtedy wydawało się, że to zapowiedź płyty, której premiera jest kwestią tygodni, ale rzeczywistość bywa nieodgadniona.

Ostatecznie dostajemy od WOJTKA CUGOWSKIEGO dwanaście rockowych i popowych piosenek, które skomponował i zaśpiewał oraz zagrał we wszystkich najważniejsze gitary. Ten materiał jest efektem wyboru spośród ponad trzydziestu propozycji, nad którymi Artysta zaczął już w 2019 roku pracować z Marcinem Limkiem, współkompozytorem materiału, współproducentem płyty (razem z WOJTKIEM) oraz człowiekiem, który całość z dużą wrażliwością zarejestrował i zmiksował.

Współautorami muzyki są też grający z WOJTKIEM w jego zespole basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus. Podstawowy skład uzupełniają gitarzysta Bartek Jończyk i grający na instrumentach klawiszowych Mariusz Nejman. W nagraniach wzięło udział jeszcze kilkoro artystów, z których wypada wymienić śpiewającą w chórkach żonę WOJTKA, Krysię.

Połowa spośród dwunastu tekstów niosących optymistyczne przesłanie wyszła spod pióra WOJTKA CUGOWSKIEGO, pięć jest autorstwa znakomitej Karoliny Kozak, a jeden napisał Jurek „Szela” Stankiewicz.

Muzycznie dostajemy dojrzały materiał, co z pewnością jest także efektem lat pracy w zespole BRACIA oraz współpracy ze składami: TEKSASY, KRUK i CUGOWSCY.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Nie czekaj na znak" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Nie czekaj na znak".
Wojciech Cugowski
Wojciech Cugowski - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!