Albumy muzyczne
Mutual Friends

Boy Mutual Friends Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Mutual Friends" (Boy). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Boy.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: EMI Music Poland
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2012-01-24

O albumie

Słuchanie muzyki może nas przenieść w świat zmysłowych doznań i sprawić, że po zamknięciu oczu pojawią się inspirowane dźwiękami wielobarwne obrazy. Debiutancki album BOY „MUTUAL FRIENDS” jest jak morska bryza – świeży, ożywczy i z pewnością inspiruje takie żywe marzenia. Nie przez przypadek krążek otwiera obietnica, iż „to jest początek czegokolwiek chcesz” … (utwór „This Is The Beginning”)

BOY to ekscytujący, młody duet, który tworzą pochodząca z Zurychu Valeska Steiner oraz Sonja Glass z Hamburga. Ich twórczość trudno sklasyfikować – dziewczyny mają swój niepowtarzalny styl, są niezwykle charyzmatyczne i oryginalne. Ich muzyka to mieszanka popu i indie rocka, jest ona na przemian wzruszająca i zabawna, inspirowana codziennymi historiami.

Płyta „Mutual Friends” to zapis różnych zdarzeń, również autobiograficznych. Utwór „Drive Darling” to wspomnienie doświadczeń Valeski, gdy wyjeżdżała z Zurychu zostawiając rodzinny dom i przyjaciół. Piosenka „Waitress” oddaje natomiast melancholijny nastrój kelnerki zbyt długo pracującej w jednym miejscu i zastanawiającej się, kiedy jej życie faktycznie się rozpocznie. Promujący album singiel „Little Numbers” był ostatnim utworem, który powstał podczas sesji nagraniowej. To chyba właśnie, dlatego utwór jest nasycony dawką nieskrępowanej radości. Jest produktem zabawy w studio, gdy muzycy dochodzą do długo wyczekiwanego momentu, gdy mogą się zrelaksować i dobrze bawić – błędnie w niektórych przypadkach zakładając, – że cała praca została już wykonana. W utworze zamykającym longplay „July” w głosie Valeski słyszymy empatię, a tekst pozostawia w słuchaczu uczucie, że podróży dobrze być znowu w domu.

W czasach, gdy muzyka pop może brzmieć banalnie i tanio pozostawiając słodkawy posmak, jak tania czekolada kupiona w pośpiechu na małej stacji benzynowej; album duetu BOY stawia czoła tym banałom. Poetycki realizm, porywające melodie i odurzająca mieszanka dźwięków mogą ożywić nawet najnudniejszy dzień. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest twórczość dwóch niezwykłych osobowości, pełnych humoru i życia – Valeski i Sonji.

Inne wydania tego albumu

Album "Mutual Friends" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Mutual Friends".
Boy
Boy - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!