Albumy muzyczne
polecamy Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco

Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco". Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: Sony Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Składanka
  • Data premiery: 2014-10-21

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco".

Płyta nr 1

O albumie

Muzyka spod znaku Italo Disco narodziła się oczywiście we Włoszech, na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to sukcesy odnosili tacy wykonawcy, jak: La Bionda, Mauro Malavasi, czy Peter Jacques Band. Pierwszymi wielkimi hitami Italo Disco były piosenki: "Dolce Vita" Ryana Parisa i "I Like Chopin" Gazebo z roku 1983. Do dziś to klasyka gatunku. W tym samym 1983 roku utworem " Don't Cry Tonight" zadebiutował późniejszy "król Italo Disco", czyli Savage. Naprawdę nazywa się Roberto Zannetti. Zaczynał pod koniec lat siedemdziesiątych w zespole Santarosa, w którym występował z Zucchero. W roku 1984 Savage wylansował swój największy hit "Only You". Do dziś piosenka jest grana w wielu stacjach radiowych i dyskotekach.

Stolicą muzyki Italo Disco jest Mediolan. To stamtąd pochodzi najwięcej gwiazd tego gatunku. To w Medilanie działała wytwórnia Disco Magic. Nieżyjący już jej szef i właściciel Severo Lombardoni był odkrywcą wielu talentów. Jednym z nich jest Fred Ventura, niezwykle popularny swego czasu w Polsce. Wielokrotnie gościł u nas na koncertach, z powodzeniem wykonywał swoje hity: "One Day" i "Wind Of Change".

Niezwykle ciekawą postacią z kręgu Italo Disco jest wokalistka Dora Carofiglio. Była wokalistką rodzinnego zespołu Novecento, znanego z hitu "Movin' On", ale też nagrywała pod pseudonimem Valerie Dore. Tak niestety bywało w muzyce Italo Disco, że często kto inny śpiewał w studiu, a kto inny był na okladce płyty i firmował to nagranie. Ken Laszlo, znany z hitów "Hey Hey Guy: i "Tonight" nagrywał też jako Ric Fellini.

Do innych największych gwiazd Italo Disco należą: Radiorama, P.Lion, Spagna i Scotch. Ten ostatni zespół był bez wątpienia jednym z najlepszych i najciekawszych w historii Italo Disco. Sławę przyniosły im utwory "Disco Band" i "Take Me Up".

Dyskotekowy rytm, melodyjne refreny i elektroniczne brzmienia to znaki wyrózniające Italo Disco, muzykę przy której nawet dziś można się świetnie bawić.

Marek Sierocki

Tracklista:

CD 1
1. Savage - Only You
2. Gazebo - I Like Chopin
3. Rose - Magic - Carillon
4. Silver Pozzoli - Around My Dream
5. Valerie Dore - The Night
6. Lee Marrow - Shanghai
7. Radiorama - Chance To Desire
8. Plastic Mode - Mi Amor
9. P. Lion - Happy Children
10. Scotch - Take Me Up
11. Novecento - Movin' On
12. Spagna - Easy Lady
13. Miko Mission - Two For Love
14. Ryan Paris - Dolce Vita
15. Koto - Jabdah
16. Baby's Gang - Happy Song
17. Ken Laszlo - Hey, Hey Guy
18. Fred Ventura - Wind Of Change

CD 2
1. Piano F. - Song For Denise
2. Savage - Don't Cry Tonight
3. Valerie Dore - Lancelot
4. Tango - Computerized Love
5. Radiorama - Yeti
6. Scotch - Disco Band
7. Brian Ice - Talking To The Night
8. Miko Mission - The World Is You
9. Spagna - Call Me
10. Styloo - Pretty Face
11. Alan Ross - Valentino Mon Amour
12. Mike Cannon - Voices In The Dark
13. Fun Fun - Colour My Love
14. Gazuzu - Go Go Gorilla
15. Gazebo - Masterpiece
16. Ken Laszlo - Tonight
17. Fred Ventura - One Day
18. Paula Evans - C.I.A.O.

Inne wydania tego albumu

Album "Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco".

Więcej

Spodobał Ci się album "Marek Sierocki prezentuje: Italo Disco"? Szukasz innych płyt z tego samego gatunku, kraju lub roku? Zobacz: płyty z gatunku pop, płyty z roku 2014, płyty z gatunku pop z roku 2014, płyty na literę M.
Polecamy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!