Albumy muzyczne
nowość Máma mi na krk dala klíè

Jaromír Nohavica Máma mi na krk dala klíè Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Máma mi na krk dala klíè" (Jaromír Nohavica). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Jaromír Nohavica.

  • Gatunek: Folk
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2021-02-10

O albumie

Album ten to piętnaście nowych, oryginalnych utworów, mocne melodie i, co charakterystyczne dla ostrawskiego barda, jeszcze mocniejsze teksty. A wszystko to przy akompaniamencie samej gitary akustycznej i akordeonu dętego - dzięki temu instrumentowi artysta symbolicznie powraca do swoich ludowych początków.

Ze szlachetnością dojrzałego mężczyzny radzi sobie z odejściem matki („Máma ni na krk dala klíè”) i śmiercią przyjaciela („Emil P.”), z nostalgią wspomina natomiast minione lata („Staré dobré èasy”), jak również dawną miłość („Moniko”). Oddaje hołd poetyckim wzorom („Píseò pro V. V.”, „Den nenávidí noc”), ukochanej kobiecie („Zestárli jsme lásko”) oraz swemu ojcu („Je ti to lito”). Potrafi też jasno nazwać obecną sytuację i czasy dawno minione, ich wzajemną spójność i podobieństwo („Vlci”, „Øekni sýr”, „Øady”).

Chociaż na pierwszy rzut oka może się tak nie wydawać, wszystkie utwory tworzą spójną całość, która poprzez dźwięki wydobywające się z gitary akustycznej, opowiada przejmującą historię życia piosenkarza i daje, jak to Jaromír ma w zwyczaju, nadzieję na przyszłość („Dobøí hołubi”). Nohavica zbudował niepowtarzalny, ważny muzyczny filar tego trudnego roku 2020 - szczególnie dla tych, którzy nie chcą zapomnieć i pamiętają.

Album „Máma ni na krk dala klíè” został stworzony pod okiem dyrektora muzycznego Michała Pekáreka, a minimalistyczna okładka podkreślająca klimat krążka powstała w pracowni Ale¹a Najbrta.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Máma mi na krk dala klíè" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Máma mi na krk dala klíè".
Jaromír Nohavica
Jaromír Nohavica - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!