Albumy muzyczne
Lato smakuje (inaczej)

Marta Bijan Lato smakuje (inaczej) Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Lato smakuje (inaczej)" (Marta Bijan). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Marta Bijan.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: -
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Singiel
  • Data premiery: 2021-08-11

Utwory, piosenki

Sprawdź listę utworów na albumie "Lato smakuje (inaczej)".

O albumie

Marta Bijan prezentuje odświeżoną odsłonę pierwszego singla ze swojego najnowszego albumu.

„SZTUKA PŁAKANIA” Marty Bijan to jeden z najciekawszych albumów roku na polskiej scenie alternatywnej. Pierwszym singlem go promującym był utwór „Lato smakuje”. W oryginalnej wersji słyszeliśmy ciężkie, pulsujące bębny i syntezatory. Teraz Marta przygotowała wersję alternatywną, w której postawiła na gitarową prostotę.

Marta mówi o albumie:

„SZTUKA PŁAKANIA” to moja próba okiełznania smutku i mroku, które zawsze głośno we mnie krzyczały. Za głośno. Chciałam sprawdzić, czy potrafię w nich pływać, nie topiąc się, a jedynie unosząc na ich powierzchni - ze spokojem i poczuciem bezpieczeństwa. Chciałam o nich opowiadać, zniżając głos, przy akompaniamencie filmowych dźwięków - jakbym snuła historie, które sama lubię czytać, oglądać i których lubię słuchać. Myślę, że się udało. Razem z Haldorem stworzyliśmy album, który jest połączeniem naszych z pozoru zupełnie różnych muzycznych osobowości - mojej poetyckości i melancholii z domieszką mroku i jego ciężkich, ciemnych brzmień. A ja w swoich tekstach i melodiach nauczyłam się płakać mniej teatralnie, krzyczeć mniej rozpaczliwie. Dopiero niedawno, może przez pandemię, dotarło do mnie, że to wielka sztuka, którą ciągle muszę zgłębiać.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Lato smakuje (inaczej)" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Lato smakuje (inaczej)".

Więcej

Polecamy
Marta Bijan
Marta Bijan - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!