Albumy muzyczne
Króliczek Eryk

Kwartet ProForma Króliczek Eryk Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Króliczek Eryk" (Kwartet ProForma). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Kwartet ProForma.

O albumie

Perkusista Marek Wawrzyniak tak opowiada o "Króliczku Eryku":  "Muzykę stworzyli koledzy podczas mojej nieobecności na próbie. Pamiętam, że bardzo spodobał mi się efekt ich pracy. Szybko zrobiony utwór, muzyka fajnie niesie tekst. Nieco "kreskówkowe" partie klawiszy ładnie komponują się z szybszymi fragmentami, kiedy to akcja się zagęszcza i prowadzą do niemal metalowego finału. Tekst to jedna z kilku makabresek, które popełniłem, ot tak. Na poprawę humoru, nie myśląc o nich zupełnie jako o tekstach piosenek. Na to koledzy wpadli później. Z pewnością z tyłu głowy miałem kiedyś oglądany serial animowany "Happy Tree Friends", twórczość Rolanda Topora i Cannibal Corpse. Każdy chyba w życiu spotkał takiego Eryka. To prosta historyjka z morałem, podana w formie tataru".

Album zawiera kompozycje, które przez lata towarzyszyły twórczości zespołu i wykonywane były podczas koncertów, a teraz nareszcie doczekały się studyjnych wersji.

ip

Inne wydania tego albumu

Album "Króliczek Eryk" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Króliczek Eryk".
Polecamy
Kwartet ProForma
Kwartet ProForma - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!