Albumy muzyczne
Kisses on the Bottom

Paul McCartney Kisses on the Bottom Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Kisses on the Bottom" (Paul McCartney). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Paul McCartney.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: Hear Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2012-02-07

O albumie

"Kisses on the Bottom" to zbiór standardów, przy których wychowywał się McCartney. Wzbogacą go dodatkowo dwie autorskie kompozycje Paula McCartneya: "My Valentine" i "Only Our Hearts".

Tytuł "Kisses on the Bottom" pochodzi z otwierającej album piosenki "I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter" nagranej w 1935 r. przez Fatsa Wallera, w której znajdują się słowa "I’m gonna sit right down and write myself a letter and make believe it came from you. I’m gonna write words oh so sweet. They’re gonna knock me off of my feet. A lot of kisses on the bottom, I’ll be glad I got’em".

Płyta powstawała w legendarnych Capitol Studios w Los Angeles, w Nowym Jorku i Londynie w 2011 roku. Gościnnie wystąpili na niej Eric Clapton i Stevie Wonder, w piosenkach "My Valentine"  i "Only Our Hearts". Clapton pojawił się także w utworze "Get Yourself Another Fool".

Graficzna strona albumu opracowana została przez Jonathana Schofielda i wykreowana przez Matthew Coopera (który współpracował m.in. z Arctic Monkeys, czy Franzem Ferdinandem). Fotografia na okładkę wykonana została przez córkę McCartneya, Mary McCartney.

Album będzie dostępny w wersji standardowej (14 nagrań)  oraz w wersji Deluxe (z dwoma dodatkowymi nagraniami: "Baby’s Request" oraz "My One And Only Love"). Na płycie w wersji Deluxe oprócz dwóch dodatkowych utworów znajdzie się także kod umożliwiający ściągnięcie koncertu z Capitol Studio, a także obszerne notki i dodatkowe materiały, jak np. trzy pocztówki.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Kisses on the Bottom".
Paul McCartney
Paul McCartney - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!