Albumy muzyczne
polecamy Hell Yeah

Trzynasta w Samo Południe Hell Yeah Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Hell Yeah" (Trzynasta w Samo Południe). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Trzynasta w Samo Południe.

  • Gatunek: Rock
  • Wytwórnia: Sony Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2014-10-21

O albumie

Niezależnie od tego jak przetłumaczymy słowa „hell yeah”, oznaczają one pełną entuzjazmu aprobatę. Wrocławski, rockowy zespół Trzynasta w Samo Południe spotyka się z taką reakcją na co dzień – ilości koncertów może mu pozazdrościć niejedna gwiazda. Młodzi muzycy postawili na doświadczenie sceniczne i szlifowanie repertuaru. Dopiero z takim dorobkiem, po pięciu latach działalności, zdecydowali się na wydanie debiutanckiej płyty – „Hell Yeah” – promowanej przez singiel  o tym samym tytule.

Trzynasta to piątka młodych, absolutnie zakochanych w muzyce facetów. Postawili sobie oni za zadanie wskrzeszenia legendy brudnego brzmienia gitar w świeżym, rockowym wydaniu. Swoją muzyką ładują między oczy. To czysty rock'n'roll,  doprawiony ognistym brzmieniem harmonijki. Cel: zdobyć muzyczny świat.

W brzmieniu XIII-stej czuć inspirację formacjami takimi jak TSA czy AC/DC.

O  muzyce mówią: „to środek przeciwbólowy, ma sprawić, że życie staje się łatwiejsze. Ma wchodzić w głowę jak kilka gram ołowiu. A my trzymamy gitary niczym dymiący rewolwer.”

Szeroka publiczność mogła ich poznać w programie „X Factor”, gdzie muzyków do swojego domu jurorskiego zaprosił Kuba Wojewódzki. Zachowując własny styl brawurowo zmierzyli się z piosenkami z najróżniejszych półek stylistycznych. Teraz słychać, że równie przebojowy jest ich autorski materiał, co potwierdziły występy na szeregu letnich festiwali, z tegorocznym Przystankiem Woodstock na czele.

Inne wydania tego albumu

Album "Hell Yeah" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Hell Yeah".
Trzynasta w Samo Południe
Trzynasta w Samo Południe - Wybrane albumy