Albumy muzyczne
Groove Is King

Rock Candy Funk Party (RCFP) Groove Is King Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Groove Is King" (Rock Candy Funk Party (RCFP)). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Rock Candy Funk Party (RCFP).

  • Gatunek: Funk
  • Wytwórnia: Sony Music
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2015-07-31

O albumie

„Groove Is King” to tytuł nowego albumu Rock Candy Funk Party (RCFP), który ukaże się 31 lipca. To również hasło jakie przyświecało tworzeniu płyty. Muzyka tej supergrupy to mieszanka muzyki funk, rocka, elektroniki, jazzu i R&B, która została zawarta w 16 utworach (w tym 2 coverach). W skład zespołu wchodzą znani na świecie Tal Bergman (perkusja), który jest także producentem płyty, Joe Bonamassa (gitara), Ron DeJesus (gitara) i Mike Merritt (bas)

Zespół zaprezentował klip promujący album, nakręcony do utworu „Don’t Be Stingy With The SMPTE”.Całość została nagrana w studio Tala Bergmana w Los Angeles. Za aranżację partii instrumentów dętych odpowiedzialny jest zdobywca Gramy Randy Brecker. W nagraniach udział wzięli także Daniel Sadownick (instrumenty perkusyjne), James Campagnola (saksofon), Ada Rovatti (saksofon) i Fred Kron (klawisze). Billy Gibbons z ZZ Top pojawia się na płycie jako Mr. Funkadamus. Na płycie usłyszeć można wpływy takich artystów jak Daft Punk, Brecker Brothers, Mark Ronson, Massive Attack, Sade, Prince czy Led Zeppelin, m. in. „Don’t Funk With Me”, „Uber Station” czy „Low Tide”.

Inne wydania tego albumu

Album "Groove Is King" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Groove Is King".
Rock Candy Funk Party (RCFP)
Rock Candy Funk Party (RCFP) - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!