Albumy muzyczne
Granda

Monika Brodka Granda Album muzyczny - utwory, teksty piosenek, teledyski

Ocena:

Album "Granda" (Monika Brodka). Zobacz utwory muzyczne oraz teledyski. Sprawdź jakie były wydania albumu. Oceń album muzyczny. Wykonawcy: Monika Brodka.

  • Gatunek: Pop
  • Wytwórnia: Sony Music Entertainment
  • Nośnik: CD
  • Liczba płyt: 1
  • Rodzaj: Album studyjny
  • Data premiery: 2010-09-20

O albumie

Nowa płyta Brodki to radykalny zwrot w jej karierze. Bogatsza o życiowe doświadczenia, pewna siebie i gotowa na artystyczne eksperymenty, artystka wraca z bezkompromisowym materiałem, z którym utożsamia się od początku do końca! „Granda” to muzyczny eklektyzm i niebanalne teksty, podszyta punkową energią symfonia dźwięków oraz słów. Monika bawi się własnym głosem, pozwala mu płynąć w nowych kierunkach, czerpie także z tradycji folkowej, ale robi to w nowoczesny sposób, nadając całości klubowy sznyt. Sama mówi, że jeśli „Granda” to folk, to ten „z cyrku pod arkadami, połamany, poskręcany”. Kabaret spod znaku elektro, zmysłowy i energetyczny. „Granda” to album, który trudno zaszufladkować i na tym, między innymi, polega jego siła. EDYCJA SPECJALNA "GRANDY" zawiera dokumentalny pełnowymiarowy film o wszystkich etapach powstawania tej płyty: o pracy w studio, o zmaganiach przy pisaniu tekstów, o trudnych, steresujących momentach w kontaktach z muzykami czy producentami, mającymi swój wkład w powstanie tego materiału, ale także można obejrzeć zupełnie prywatną i domową Monikę, wyciszoną, zamyśloną, urodzinową, szaloną, śpiewajacą tekst, który w końcu na płytę nie wszedł... Film od podszewki pokazuje ciężką i misterną robotę, którą trzeba wykonać, aby finalnie odbiorca mógł sobie założyć słuchawki i zanurzyć się w stworzone przez cały zestaw ludzi dźwięki... 37-minutowa "Ale Granda!" to rzecz nietypowa na rynku fonograficznym, film jest pięknie zmontowany i opatrzony muzycznie utworami z płyty, ale nie tylko... Współkompozytorem utworów i producentem płyty jest Bartosz Dziedzic, a teksty pisali razem z Moniką m.in.: Radek Łukasiewicz z Pustek i Jacek Szymkiewicz (Budyń) z Pogodno. Przepiękna, niesztampowa poligrafia z rysunkami znanego polskiego rysownika młodego pokolenia - Bartka Arobala, śmiałe eksperymenty muzyczne i aranżacyjne, szamańskie wstążki i imponuąca lista mediów, która uwierzyła w nową Monikę, zachwyciła się materiałem i wspiera tę płytę.

Inne wydania tego albumu

Album "Granda" miał jedno wydanie.

Teledyski

Obejrzyj teledyski do piosenek z albumu/płyty "Granda".
Monika Brodka
Monika Brodka - Wybrane albumy
Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!